Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Start sezóny 2021 bude opožděn

Start sezóny 2021 bude opožděnVzhledem k aktuálně platným omezujícím opatřením a nejistému výhledu pro další týdny dojde k posunu začátku letošní dostihové i parkurové sezóny v Chuchle Areně Praha. Neuskuteční se původně plánované termíny dostihů 5. a 18. dubna a parkurů 8.-11. dubna. Pokud bude možno, první dostihový den proběhne v neděli 25. dubna 2021 a první parkurové závody na přelomu dubna a května.

Jockey Club ČR u orgánů státní správy prověřuje možnosti zahájení letošní dostihové sezóny. Finančně podpoří její úvodní část, která bude redukována na nejdůležitější termíny, tzn. v Praze na klasické dostihy a jejich předzkoušky: 25. dubna – Memoriál prof. Václava Michala, 16. května – Velká jarní cena, 5. června – Velká červnová cena a 27. června – České Derby. Konkrétní propozice těchto dostihových dnů ještě musí schválit Rada Jockey Clubu ČR.

Doprovodný program původně plánovaného dostihového dne 23. května (I. ročník Ladies Day Laty Brandisové) se přesouvá na rok 2022.

Zrušení parkurové Jarní ceny Chuchle Areny Praha (8.-11. 4.) je v souladu s nařízením České jezdecké federace, která (kvůli nákaze EHV 1 v Evropě) zakazuje do 11. dubna pořádání veškerých národních sportovních akcí.

Aktualizovaný kalendář akcí 2021 najdete ZDE.

Pevně doufáme, že se alespoň tento krizový scénář podaří naplnit a že snad co nejdříve přivítáme v areálu Chuchle Areny Praha nejen účastníky, ale i návštěvníky dostihů a parkurů.