Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > V sobotu atraktivní finále metropolitní dostihové sezóny

V sobotu atraktivní finále metropolitní dostihové sezónyPoslední příležitost navštívit letos dostihy v Chuchle Areně Praha budou mít diváci tuto sobotu, 5. listopadu. V pravé poledne odstartuje první ze sedmi dostihů závěrečné kapitoly metropolitní sezóny 2022. Hned tři dostihy jsou určeny pro dvouleté koně a také hlavní bod programu, 6. Pražský zimní favorit PP Asset Management (II. kat., 1800 m, 100 tis. Kč), představí třináct perspektivních čtyřnohých juniorů, kteří by měli být nadějemi do klasických zkoušek (tříletých) příští sezóny.

Favority jsou vítěz svého zářijového karlovarského debutu a v říjnu bronzový v mostecké Ceně zimního favorita Mes Ailes, do jehož sedla byl angažován slovenský a polský šampión Michal Abík, letos úspěšně působící v Německu (aktuálně dvanáctý v tamním šampionátu), a syn dvojnásobné vítězky nejvyšší kategorie Dorotky Duplikat, jenž se sice v dosavadních dvou startech neumístil, ale absolvoval je v těžké francouzské konkurenci a nyní se představí poprvé v ČR. Povede jej žokej Petr Foret, jenž z dosavadních pěti ročníků Pražského zimního favorita vyhrál tři a letos je navíc nejúspěšnějším jezdcem na chuchelské dráze, na níž jako jediný získal dvouciferný počet vítězství (10).

Žokejskou hvězdou dne bude pětinásobný český a sedminásobný španělský šampión Václav Janáček, jenž za Pyrenejemi vede i letošní tabulku a může tedy ve Španělsku získat již osmý titul. V Praze se představí čtyřikrát a v Memoriálu Josefa Šacha (hdcp II. kat., 1800 m, 90 tis. Kč), druhém z vrcholů programu, povede favorizovaného tříletého tmavého hnědáka Like Magic, stříbrného z Lázeňské míle i Ceny Jockey Clubu ČR v Karlových Varech.

Ačkoliv úplně poslední dostihový den letošní tuzemské sezóny budou v neděli hostit východočeská Kolesa (se třemi rovinovými dostihy), už v Praze může být rozhodnut český jezdecký šampionát Lázně Poděbrady Cup. Vedoucí Jiřina Andrésová má před druhým Milanem Zatloukalem náskok čtyř triumfů a pokud jej udrží i na konci sobotního odpoledne, stane se ve společném žebříčku historicky první českou šampiónkou (dámský titul BoKaBau Ladies Cup už má jistý).

Doprovodný program pro nejmenší návštěvníky zahrnuje oblíbené jízdy na ponících (při příznivém počasí), tvořivé dílničky, malování na obličej, venkovní zónu s herními prvky a atrakcemi i krytý dětský koutek "Hříbátka" a obchod se suvenýry v přízemí tribuny.

 

Více o akci ZDE