Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jezdecká akademie

Jezdecká akademie

zanr_jezdakad_vyska.jpgToužíte Vy nebo někdo z Vašich blízkých jezdit na koni? Sny se mají plnit, a tak neváhejte a navštivte naší Jezdeckou akademii přímo v areálu Chuchle Arena Praha.

K dispozici máme spolehlivé a ověřené velké jezdecké koně i poníky a lekce poskytují zkušení instruktoři s licencí. Všechny hodiny jsou přizpůsobeny individuálním potřebám jezdců, jejich zkušenostem a věku. Součástí výcviku je i průprava v základní péči o koně, jeho čištění před i po ježdění, sedlání, a to vše pod dohledem proškolených odborníků.

ZAČÁTEČNÍCI

Výcvik začátečníků probíhá nejprve na lonži. Jezdec se učí správně sedět, udržet na koňském hřbetě rovnováhu a cítit rytmus v každém chodu koně, tedy v kroku, klusu i ve cvalu. Postupně pak již jezdí samostatně a vykonává základní cviky s koněm dle pokynů instruktora. Cílem této části výcviku je, aby začátečník získal základní návyky, naučil se správné pobídky a získal nad koněm kontrolu. Součástí je i příprava koně před lekcí a jeho ošetření po skončení výcviku.

POKROČILÍ JEZDCI

U pokročilých jezdců se pokračuje ve výcviku dle úrovně jejich dosud dosažených zkušeností. Jezdci by měli již zcela ovládat koně a měli by být schopní s nimi provádět i obtížnější cviky. Po zvládnutí drezurní práce s koněm mohou zájemci získat také zkušenosti v kavaletové práci a absolvovat s koněm základní skokovou přípravu.

 

 

Věra Vrubelová

Vedoucí instruktor

Telefon: +420 776 568 505
E-mail: akademie.chuchle@seznam.cz