Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky

Novinky


Novější 1 3 13 25 37

Showpower a Caucasian hrdiny pražských vrcholů

Za citelně chladnějšího počasí, než jaké panovalo před dvěma týdny při letošní dostihové premiéře v Chuchle Areně Praha, pokračovala v neděli 21. dubna metropolitní sezóna druhou z třinácti kapitol. V obou dostizích nejvyšší kategorie startovalo sedm kandidátů a v obou kvalita výrazně předčila kvantitu. A zatímco Velkou cenu Trdelnik.com (Memoriál prof. V. Michala) podle očekávání ovládl Showpower, v Memoriálu Jaroslava Maška se proti trojici preferovanějších soupeřů prosadil Caucasian.

Více

Publikováno včera v 19:13

Sezóna v Chuchli pokračuje s dalšími hvězdami

V neděli 21. dubna se v Chuchle Areně Praha uskuteční druhý dostihový den letošní sezóny. Zatímco před dvěma týdny se premiéra odehrála za vyloženě letního počasí, tak na tento víkend bude potřeba znovu najít teplejší oblečení, nicméně podle startovních listin devíti dostihů se to určitě vyplatí. Skvělou podívanou slibuje především Memoriál Jaroslava Maška pro starší sprintery a mílaře, ale atraktivní jsou také startovní pole Velké ceny Trdelnik.com či Ceny PP Asset Management pro tříleté koně.

Více

Publikováno 17. 4. 2024 16:58

Vydařená premiéra dostihové sezóny

Před více než třítisícovou návštěvou a za chvílemi až tropického počasí odstartovala v neděli 7. dubna letošní dostihová sezóna v ČR. Vrcholy premiérového odpoledne byly 97. Tipsport Gomba handicap a 66. Velká dubnová cena s velmi kvalitními startovními listinami, které splnily, možná i předčily napjatá očekávání. Vítězové obou zkoušek vyběhli na ideální dráze druhé nejrychlejší časy tabulek a bouřlivé ovace plné tribuny provázely premianty k slavnostním ceremoniálům.

Více

Publikováno 7. 4. 2024 18:28

V neděli odstartuje dostihová sezóna

Po pěti měsících zimní dostihové přestávky bude v neděli 7. dubna zahájena tuzemská dostihová sezóna. V Chuchle Areně Praha se od 14 hodin rozběhne premiérový program, jehož vrcholy budou tradiční Tipsport Gomba handicap a Velká dubnová cena. Celkem se uskuteční osm dostihů, v nichž se představí 99 koní a 29 jezdců a jezdkyň. V rámci odpoledne proběhne také autogramiáda nové knihy Martina Cápa "Dostihy o modrou stuhu", která výpravným způsobem mapuje bohatou historii Českého Derby.

Více

Publikováno 4. 4. 2024 9:56

Do dostihů Klasické trojkoruny míří 64 koní

AGE OF JAPE (černý hnědák, 2006)

Ve čtvrtek 1. února přijal Jockey Club ČR seznam prvních nominací do letošních klasických dostihů. O trojici vrcholných zkoušek pro tříleté hřebce a klisny, jejichž dějištěm je Chuchle Arena Praha (Velká jarní cena, České Derby a St Leger) bylo podáno dohromady 122 přihlášek, obsahujících jména 64 koní. Do Českého Derby a CONSEQ St Leger míří po 44 adeptech (z toho do Derby 13 klisen, v případě St Leger ještě o dvě více), o CONSEQ Velkou jarní cenu se uchází 34 kandidátů (z toho osm klisen).

Více

Publikováno 2. 2. 2024 13:34

Prague Champions Day ozdobí dostihovou sezónu

Pro nadcházející sezónu připravuje Chuchle Arena výrazné zatraktivnění kalendáře. Do metropolitní termínové listiny se totiž pod názvem PRAGUE CHAMPIONS DAY vrátí velký zářijový dostihový den. Konkrétní program se ještě dotváří, každopádně nebude postaven na pozvánkách pro zahraniční žokeje, nabídnout by měl hned pětici dostihů nejvyšší kategorie a s plánovaným součtem prize-money ve výši přes tři milióny korun se stane nejbohatším rovinovým mítinkem roku.

Více

Publikováno 19. 1. 2024 9:36

Maxmilián velkým příslibem

V Chuchle Areně Praha skončila letošní dostihová sezóna, v sobotu 4. listopadu byla napsána její závěrečná, třináctá kapitola. Vrcholem derniérového programu byl 7. Pražský zimní favorit PP Asset Management pro dvouleté koně, jehož snadným vítězem se, podle prognóz, měl stát top-favorit Zabyak. Suverénní triumf se sice zrodil, ale dosáhl jej ryzák Maxmilián, a jediný český rodák mezi pěti aktéry tak opanoval i druhý start své velice nadějně rozběhnuté kariéry.

Více

Publikováno 4. 11. 2023 19:31

Poslední den sezóny určí Pražského zimního favorita

V sobotu 4. listopadu proběhne závěrečný metropolitní dostihový den roku 2023. Vrcholem programu bude 7. Pražský zimní favorit PP Asset Management, ve kterém se na trati 1800 metrů utká pětice perspektivních dvouletých koní. Celkem se uskuteční sedm dostihů, první z nich startuje již ve 12 hodin, a na konci odpoledne budou vyhlášeni šampióni (jezdec, jezdkyně, trenér a stáj) letošní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha.

Více

Publikováno 2. 11. 2023 11:09

Magic Merlin v novém rekordu vybojoval hattrick

Za ideálních podmínek se v neděli 22. října uskutečnila v Chuchle Areně Praha předposlední kapitola letošní metropolitní sezóny, jejímž vrcholem byla tradiční supervytrvalecká zkouška, 102. Lokotrans Cena prezidenta republiky, které mezi rekordní návštěvou pěti tisícovek diváků osobně přihlížel i prezident ČR Petr Pavel. Těsný triumf vybojoval favorizovaný Magic Merlin, který tak po výhrách v St Leger a Velké ceně českého turfu završil, jako první v jedné sezóně, podzimní vytrvalecký hattrick.

Více

Publikováno 22. 10. 2023 18:49

Nedělní vrchol s plnými startovními boxy a návštěvou hlavy státu

© Tomáš Holcbecher / TMM

V Chuchle Areně Praha se blíží závěr letošní sezóny a neděle 22. října je termínem její předposlední kapitoly. Ta je tradičně vyhlížena s velkým očekáváním, neboť jejím vrcholem je poslední metropolitní dostih nejvyšší kategorie v roce, a tentokrát je zájem ještě větší, protože ji osobně navštíví prezident České republiky Petr Pavel. Na start 102. Lokotrans Ceny prezidenta republiky, jejíž celková dotace byla díky sponzorovi zvýšena na 300 tisíc Kč, se postaví maximální počet čtrnácti kandidátů.

Více

Publikováno 19. 10. 2023 11:23

Novější 1 3 13 25 37