Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky

Novinky


Ignacius Reilly zaútočí na hattrick

Čtvrté pokračování letošní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha je připraveno na nadcházející neděli 19. května. Vrchol programu patří starším mílařům, v kvalitním sedmičlenném poli 75. Velké květnové ceny je favoritem vítěz této zkoušky z let 2021 a 2023 Ignacius Reilly, jenž tak bude útočit již na třetí triumf. Uskuteční se také třetí ročník populárního dámského dostihu Cena BoKaBau – Pohár Laty Brandisové a doprovodný program pro děti osvěží vystoupení cirkusové kapely Comedy & Beat.

Více

Publikováno 16. 5. 2024 9:45

San Sebastian vstoupil do sezóny klasickým vítězstvím

V neděli 12. května se v Chuchle Areně Praha konal třetí dostihový den letošní sezóny a jeho vrcholem byl první díl Klasické trojkoruny, 103. CONSEQ Velká jarní cena. Polovinu z desetičlenného startovního pole nasedlala trenérka Ingrid Janáčková Koplíková a šance na triumf měla velmi vysoké. Nakonec ale před jejími svěřenci, kteří se seřadili od druhého do pátého místa, vítězně finišoval bělouš SAN SEBASTIAN, jenž do dostihu nastupoval bez předchozí sezónní rozcvičky.

Více

Publikováno 12. 5. 2024 18:03

Favoritem Velké jarní ceny je Showpower

Dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha nabídne v neděli 12. května první ze svých nejvýznamnějších vrcholů: jako hlavní bod programu se poběží 103. CONSEQ VELKÁ JARNÍ CENA, první díl tzv. Klasické trojkoruny pro tříleté hřebce a klisny. Jasným favoritem je vítěz dubnové Velké ceny Trdelnik.com (Memoriálu prof. Michala) Showpower, jehož stáj Statek Blata Český ráj má v desetičlenném poli tři reprezentanty a trenérka Ingrid Janáčková Koplíková dokonce pět svěřenců.

Více

Publikováno 9. 5. 2024 16:27

Třetí ročník Memoriálu Jany Holé pro Lindu Portychovou

Linda Portychová v sedle Lary se stala vítězkou Memoriálu Jany Holé, který se konal v Chuchle Areně v Praze. Jako jediná dokončila jednokolovou soutěž s finále bez trestných bodů. Druhý byl Jakub Štěrba s hřebcem Cannonem Reuvekamp´s a třetí místo obsadil Aleš Daněk s valachem Quality Boy Z.

Více

Publikováno 6. 5. 2024 8:14

V Chuchle Areně zahajuje parkurová sezóna 2024

Ve středu 1. května bude v Chuchle Areně Praha zahájena letošní parkurová sezóna. Celkem nabízí šest kapitol, v každém z následujících měsíců je parkurům vyhrazen jeden termín. Vrcholnými akcemi budou červnový CSIO3 CET Prague Cup a zářijová Velká cena Prahy, zařazená do celoročního seriálu Český skokový pohár. V rámci sezónní premiéry se bude závodit prvních pět květnových dnů a nabitý program vyvrcholí nedělním třetím ročníkem Memoriálu Jany Holé. Vstup pro diváky je po všechny dny volný.

Více

Publikováno 30. 4. 2024 9:38

Partnerem Českého Derby bude společnost Westminster

Letošní ročník nejprestižnějšího klasického dostihu sezóny získal nového partnera, 104. ročník Českého Derby se spojí se jménem společnosti Westminster německého podnikatele v oblasti realit Mariana Ziburskeho. Ta se v posledních letech stala jednou z nejvýraznějších značek ve středoevropském turfu, mj. má zásadní podíl na výrazném nárůstu cen dostihů v Polsku, a její letošní svázání s vrcholnou klasickou zkouškou je završením několikaletých příprav spolupráce s Chuchle Arenou Praha.

Více

Publikováno 24. 4. 2024 9:18

Showpower a Caucasian hrdiny pražských vrcholů

Za citelně chladnějšího počasí, než jaké panovalo před dvěma týdny při letošní dostihové premiéře v Chuchle Areně Praha, pokračovala v neděli 21. dubna metropolitní sezóna druhou z třinácti kapitol. V obou dostizích nejvyšší kategorie startovalo sedm kandidátů a v obou kvalita výrazně předčila kvantitu. A zatímco Velkou cenu Trdelnik.com (Memoriál prof. V. Michala) podle očekávání ovládl Showpower, v Memoriálu Jaroslava Maška se proti trojici preferovanějších soupeřů prosadil Caucasian.

Více

Publikováno 21. 4. 2024 19:13

Sezóna v Chuchli pokračuje s dalšími hvězdami

V neděli 21. dubna se v Chuchle Areně Praha uskuteční druhý dostihový den letošní sezóny. Zatímco před dvěma týdny se premiéra odehrála za vyloženě letního počasí, tak na tento víkend bude potřeba znovu najít teplejší oblečení, nicméně podle startovních listin devíti dostihů se to určitě vyplatí. Skvělou podívanou slibuje především Memoriál Jaroslava Maška pro starší sprintery a mílaře, ale atraktivní jsou také startovní pole Velké ceny Trdelnik.com či Ceny PP Asset Management pro tříleté koně.

Více

Publikováno 17. 4. 2024 16:58

Vydařená premiéra dostihové sezóny

Před více než třítisícovou návštěvou a za chvílemi až tropického počasí odstartovala v neděli 7. dubna letošní dostihová sezóna v ČR. Vrcholy premiérového odpoledne byly 97. Tipsport Gomba handicap a 66. Velká dubnová cena s velmi kvalitními startovními listinami, které splnily, možná i předčily napjatá očekávání. Vítězové obou zkoušek vyběhli na ideální dráze druhé nejrychlejší časy tabulek a bouřlivé ovace plné tribuny provázely premianty k slavnostním ceremoniálům.

Více

Publikováno 7. 4. 2024 18:28

V neděli odstartuje dostihová sezóna

Po pěti měsících zimní dostihové přestávky bude v neděli 7. dubna zahájena tuzemská dostihová sezóna. V Chuchle Areně Praha se od 14 hodin rozběhne premiérový program, jehož vrcholy budou tradiční Tipsport Gomba handicap a Velká dubnová cena. Celkem se uskuteční osm dostihů, v nichž se představí 99 koní a 29 jezdců a jezdkyň. V rámci odpoledne proběhne také autogramiáda nové knihy Martina Cápa "Dostihy o modrou stuhu", která výpravným způsobem mapuje bohatou historii Českého Derby.

Více

Publikováno 4. 4. 2024 9:56