Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Dostihy > Praktické informace

Praktické informace

V kolik hodin mám přijet? Kdy začínají dostihy?

Chcete-li v klidu stihnout první dostih, ideální je naplánovat příjezd 30 až 45 minut před jeho startem. Areál závodiště, včetně restaurace a občerstvení, je otevřen již dvě hodiny před startem prvního dostihu. Časy zahájení akce a startu prvního dostihu vždy najdete v detailu každé akce.

Jak dlouho dostihy trvají? Kolik se běží dostihů?

Dostihový den tvoří většinou osm dostihů s třicetiminutovými přestávkami, čili doba trvání programu je okolo 3,5 hodiny. Dostihy se dělí mj. podle výkonnostních kategorií, hlavní dostih (nejvyšší kategorie daného dostihového dne) bývá umisťován do druhé části programu, avšak jen výjimečně na jeho samotný konec.

Jak dostihový den probíhá?

  • Třicet minut před startem prvního dostihu je dostihový den zahájen místním rozhlasem.
  • Cca 20 minut před startem se koně představují divákům v paddocku, kam 10 minut před startem přicházejí také jezdci.
  • S nimi v sedlech pak 5 minut před startem koně opouštějí paddock a tzv. zkušebním cvalem zamíří k místu startu. To může být pokaždé na jiném místě dráhy, záleží na délce dostihu. Cíl je vždy na stejném místě.
  • V čase plánovaného startu vydají rozhodčí pokyn k odstartování.
  • Po odběhnutí dostihu, odsedlání a převážení jezdců je vyhlášen oficiální výsledek a vítězové dekorováni v ceremoniálním paddocku. To bývá zhruba 10 až 15 minut po dostihu a ve velkém paddocku se mezitím již představují koně, kteří budou startovat v dalším bodu programu.

Kde si mám koupit vstupenky?

Vstupenky se prodávají na pokladnách u vstupu do areálu v den konání dostihů, prodej začíná dvě hodiny před startem prvního dostihu. Ke koupi plnocenné vstupenky (dospělá osoba) lze využít také online předprodej – u takto zakoupené vstupenky je cena nižší a při příchodu navíc zamíříte rovnou k odbavovacímu turniketu. Vstupenka platí na jakékoliv sedadlo na kryté tribuně a samozřejmě i na stání pod tribunou. Nic jako místenka není potřeba.

Máte zavedeny slevy na některé typy vstupenek či např. rodinné vstupenky?

Vstup zdarma mají na dostihy mají děti do 15 let a držitelé průkazu TP/ZTP. Snížené vstupné zaplatí mládež do 18 let, studenti do 26 let a osoby 60 let a starší. Vzhledem k tomu, že děti u nás vstupné neplatí, tak klasické rodinné vstupenky zavedeny nemáme, nicméně můžete si vybrat z řady speciálních voucherů, které na jednotlivé dostihové dny nabízíme. Přehledně vše najdete v našem ceníku vstupného.

Jak se k Vám dostat? Je z Prahy výhodnější vlak nebo autobus?

Z centra Prahy je závodiště pohodlně dostupné veřejnou dopravou. Autobus č. 244 odjíždí od stanice metra Smíchovské nádraží, příměstská vlaková linka S7 jezdí z Hlavního nádraží a nádraží Praha-Smíchov, v opačném směru přijíždí z výchozí stanice Beroun. Oba typy spojů jezdí v půlhodinových intervalech a mají zastávku jen pár desítek metrů od vstupu do areálu závodiště.

Máte dostatek parkovacích míst i na velké dostihy?

Ano, na dostihy je možné přijet vlastním vozem. Parkoviště pro návštěvníky disponuje kapacitou 500 míst.

Jak to v areálu vypadá? Neradi bychom se ztratili...

Hned po příchodu do areálu uvidíte informační tabuli a další směrovky jsou rozmístěny po celém diváckém sektoru. Navigační systém se snažíme stále upravovat, proto budeme rádi za jakékoliv vaše postřehy a náměty. Dětskou zónu najdete vpravo za hlavním vchodem. Před tribunou jsou stánky s občerstvením, uvnitř tribuny mohou návštěvníci do velké haly v přízemí (tamtéž jsou situovány dětský koutek a informační centrum) a do prvního patra, v němž se nachází restaurace. Z interiéru tribuny vede řada průchodů do hlediště, do nějž se dostanete i z chodníku před dostihovou dráhou. Paddocky (kde se koně představují před dostihy, resp. kde jsou dekorováni vítězové) jsou umístěny za tribunou. 

Mohou na závodiště psi?

Ano, vstup se psy je možný, avšak pes musí být na vodítku a majitel je povinen uklidit případné exkrementy.

Je na dostizích nějaký předepsaný dress code?

Pro běžné návštěvníky žádný předepsaný dress code není. Pokud je společenské oblečení vyžadováno, např. do VIP salonku, je tato informace uvedena přímo na pozvánce či voucheru.

Jak mohu dostihy sledovat? Je k tomu potřeba dalekohled?

Tribuna není rozdělena do sektorů, tudíž si každý divák může vybrat místo podle sebe. Pozice ve vyšších řadách Vám přinesou lepší přehled o dění během dostihu, nižší řady či přímo chodník před tribunou, Vám umožní bližší až těsný kontakt s koňmi v cílové rovince. Své vybrané místo na tribuně je dobré obsadit cca 5 až 10 minut před plánovaným startem dostihu. K dispozici jsou také velkoplošné obrazovky, jedna v dráze před hledištěm tribuny, druhá u ceremoniálního paddocku. Dostihy lze sledovat rovněž uvnitř tribuny na obrazovkách interního videookruhu. Náš tip: pokud chcete sledovat dostih jako správný "turfman", vybavte se dalekohledem a i z výšky tribuny budete mít dostihové dění jako na dlani.

Můžu si někde dopředu přečíst, jací koně v dostizích poběží?

Všechny důležité informace nejen o účastnících dostihů, ale také o celém harmonogramu dostihového dne obsahuje brožura Dostihový program, kterou zakoupíte hned u vstupu na závodiště případně na několika místech uvnitř areálu (infocentrum v přízemí tribuny, restaurace nad paddockem). Startovní listiny na víkendové dostihy se uzavírají většinou v úterý daného týdne a s předstihem je najdete na našich stránkách pod odkazy jednotlivých dostihových dnů, nebo na webu Jockey Clubu ČR.

Jdu k vám na rande/na oslavu narozenin/na oslavu výročí. Rád/a bych, aby naše návštěva byla výjimečná. Můžete mi nabídnout něco extra?

Pro podobné příležitosti můžeme nabídnout buď speciální balíčky, nebo pronájem našich salónků se zajištěním programu i cateringu. Konkrétní dotazy směřujte na kontakt produkce.

Potřebujete vědět něco jiného? Zeptejte se nás.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů