Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Amazing Gangster stylem start-cíl

Amazing Gangster stylem start-cílVrcholem programu dostihového Velikonočního pondělí, druhého pokračování aktuální sezóny na závodišti ve Velké Chuchli, byl 30. Memoriál prof. Václava Michala (I. k., 1400 m, 150 tis. Kč). Tradiční hlavní předzkoušky pro květnovou Velkou jarní cenu se letos zúčastnilo osm tříletých hřebců.

V předstartovních prognózách byli hlavními adepty na čelní příčky druhý z říjnové Ceny zimního favorita Manoamano a čtvrtý ze zářijového Gerschova memoriálu Great Gunnar, avšak ti obsadili druhé a třetí místo, když ani jejich finiš nestačil na start-cíl vítězného Amazing Gangstera. Svěřenec Grega Wroblewskiho triumfoval jistě o krk ve druhém nejrychlejším čase historie dostihu 1:23,76 a nejspíš bude dohlášen do klasické Velké jarní ceny, na jejíchž přihláškách jako jediný z okteta účastníků pondělního hlavního dostihu chyběl. Amazing Gangster dosáhl v šestém životním startu svého vůbec prvního vítězství, v jeho sedle byl žokej Radek Koplík, který v Memoriálu profesora Michala zaznamenal již páté prvenství, což se dosud nikomu nepodařilo.

Rámcové dostihy nejlépe vyšly trojnásobnému českému šampiónovi Jaromíru Šafářovi, který po dvou výhrách z nedělní Bratislavy dvakrát zvítězil i v Praze a připsal si 48. kariérní double.

Výsledky