Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Betino v neděli nebude, sázet bude možno u Tipsportu

Betino v neděli nebude, sázet bude možno u TipsportuZávodiště Velká Chuchle je připraveno na novou sezónu, dráha i divácký sektor jsou pečlivě nachystány a v neděli se uskuteční letošní úvodní dostihový den. Bohužel společnosti TOTO CZ, která přímo na závodišti provozuje sázky pod značkou Betino, se zatím, i přes intenzivní jednání s Ministerstvem financí ČR, nepodařilo obnovit licenci pro provozování sázek, viz tisková zpráva níže. Závodiště Velká Chuchle letos navázalo spolupráci se sázkovou kanceláří Tipsport, a ta v neděli posílí v areálu závodiště svůj tým pro příjem sázek.

 

 

Tisková zpráva TOTO CZ a.s.:

 

Společnost TOTO CZ a.s. čeká na vydání nové licence pro provozování sázek

Praha, 5. dubna 2019 – Společnost TOTO CZ a.s., provozující sázkovou kancelář v prostředí českého dostihového sportu pod značkou BETINO, i přes včasné podání žádosti, čeká na novou licenci pro provozování sázek. Nadále probíhají intenzivní jednání s Ministerstvem financí ČR, aby došlo k co nejrychlejší obnově činnosti sázkové kanceláře na všech obsluhovaných závodištích. Start letošní dostihové sezóny se však bohužel uskuteční bez sázek.

Platnost původní licence skončila 31. března 2019. V souladu s novým zákonem č. 186/2016 Sb. o hazardních hrách byla řádně a s dostatečným předstihem podána nejen žádost o schválení herního plánu BETINO, ale i o vydání nové licence pro následující období. Součástí žádosti o novou licenci je i certifikace herního plánu ze strany Elektrotechnického zkušebního ústavu, s.p., která proběhla úspěšně.

Vzhledem k tomu, že činnost sázkové kanceláře BETINO je v prostředí hazardních her a loterií v ČR značně ojedinělá a vydání licence se řídí legislativou nového zákona, je tento proces složitější, než bylo původně očekáváno. I přes intenzivní jednání s Ministerstvem financí ČR se bohužel start letošní dostihové sezóny, která začíná již tuto neděli 61. Velkou dubnovou cenou, uskuteční bez sázek.

Společnost TOTO CZ a.s. si je dobře vědoma společenského významu poskytování sázek v prostředí dostihového sportu a všechny kroky v procesu získání nové licence jsou činěny s náležitou péčí a rychlostí. Jediným cílem společnosti je co nejrychleji obnovit činnost sázkové kanceláře na všech obsluhovaných závodištích tak, jak tomu bylo doposud zvykem. Za způsobené nepříjemnosti se dostihovým návštěvníkům omlouváme.