Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Cenu Eliota získal Manuel Prause

Cenu Eliota získal Manuel PrauseCena Eliota uzavřela parkurovou sezonu 2023 v Chuchle Areně Praha. Ze 43 zúčastněných dvojic jich do finále soutěže s překážkami vysokými 145 centimetrů postoupilo díky bezchybnému výkonu v základní části třináct a pět jich zopakovalo čistou jízdu.

Třináct dvojic postoupilo do finále Ceny Eliota, která byla poslední parkurovou soutěží v sezoně 2023 na kolbišti Chuchle Areny Praha. Hned se dvěma koňmi do zkráceného parkuru nastupoval Jan Štětina a vrcholnou část závodu tak otevíral.
V sedle valacha Ghostrider TN Z však napodruhé jednou chyboval a kvůli pomalejšímu času skončil až jedenáctý. O dvě příčky výše figuroval Zdeněk Hruška s valachem Giovany. Také on ve finále zapisoval jednu chybu, ale byl o necelé čtyři sekundy rychlejší. 
První, kdo zaznamenal dvě nuly na bodovém koně, byla Michala Hanuščinová ve dvojici s valachem Perse NovaEqui. Čas 46,57 jí v konečných součtech zařadil na pátý řádek výsledkové listiny. Dalším z jednou chybujících ve finále byl Aleš Daněk startující na valachovi Quality Boy Z, jenž se umístil desátý. 
Zuzana Janatová s Karlsonem se ujala vedení po čisté jízdě v čase 46,31, jenže později se před ní dostali ještě tři soupeři, a tak se musela spokojit se čtvrtým místem. Viktor Skutecký na valachovi G-Star 1 po vítězství v hlavní sobotní soutěži ukořistil tentokrát jen sedmé místo, když v závěru jednou chyboval. Dvě chyby měla Veronika Jelínková startující s valachem Jespe, osm bodů jí zařadilo na dvanáctou pozici. 
Skvělý výkon předvedl při druhém finálovém startu Jan Štětina na hřebci Presley-S, dlouho se však z pozice lídra neradoval, neboť jej krátce poté předjel Němec Manuel Prause na koni Cadillac 54. Čas 42,41 byl bezkonkurenčně nejrychlejší a nepřiblížil se k němu ani Přemysl Adam s Cachasem, jenž protnul cílovou čáru v čase 45,25, což jej zařadilo na průběžné a později i konečné druhé místo. 
Poslední tři dvojice již do pořadí na stupních vítězů nepromluvily. Tereza Prášková s valachem Enracte d´Austral byla s osmi body třináctá, na osmý řádek se s chybou zařadili Miloslav Příhoda a Carman a poslední startující Jaroslav Jindra na klisně J. Elizabeth bral taktéž po jedné chybě šestou příčku.
 
Zdroj: Jezdci.cz