Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Cenu prezidenta vyhrál Dominique

Cenu prezidenta vyhrál DominiqueZa nádherného počasí a před nejvyšší návštěvou sezóny se v neděli 27. října uskutečnil předposlední dostihový den letošního metropolitního kalendáře v Chuchle Areně Praha. Vrcholem programu byl 99. ročník Ceny prezidenta republiky (I. kat., 3200 m, 200 tis. Kč), tradiční dvoumílové ultravytrvalecké zkoušky, u jejíhož zrodu v roce 1920 stál první prezident ČSR Tomáš Garrigue Masaryk.

Letos se na start postavilo sedm aktérů a roli favorita splnil pětiletý valach Dominique (2,7:1), jehož tým - žokej Jan Verner, trenér Pavel Tůma a majitel Jiří Charvát - v tomto dostihu obhájil loňský triumf s Be Masterem. Dominique zaznamenal čtvrté kariérní vítězství, první na scéně nejvyšší kategorie a první na chuchelské dráze. Další dvě příčky vybojovaly zástupkyně klasického ročníku, bronzová ze St Leger Ile Jones (5:1) obsadila druhé místo, teprve potřetí v životě startující That's My Girl (7,5:1) finišovala třetí.

Rámcový program se velmi vydařil Jiřímu Chaloupkovi, který zaznamenal dvě trenérská a tři jezdecká prvenství: pro dlouholetého člena české žokejské špičky se jedná o devátý hattrick kariéry.

Double dosáhli trenér Pavel Tůma a majitel Jiří Charvát, kteří vyhráli oba dostihy nejvyšší kategorie, Cenu prezidenta republiky a Cenu běloušů CK Martin Tour.

Zakončen byl sedmnáctý ročník celoročního chuchelského seriálu Hipospol Cup pro žákovské jezdce a jeho celkovou vítězkou se stala Alena Plimlová.

 

Výsledky