Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Derby-přihlášky uzavřeny, startovní listina v pondělí

Derby-přihlášky uzavřeny, startovní listina v pondělíVe čtvrtek byly definitivně uzavřeny přihlášky na 95. Mercedes-Benz České derby. Definitivní startovní listina bude známa v pondělí 15. června v 15 hodin, ale už nyní je jisté, že letošní ročník bude mít vynikající obsazení. Aktuálně přihlášky čítají šestnáct koní, mezi nimiž jsou dva, kteří ve střední Evropě dosud neprohráli! Favoritem dostihu je hřebec Aldar, který letos opanoval Memoriál profesora Václava Michala, Velkou jarní cenu Holdingu Rabbit CZ a Starohájské kritérium v Bratislavě. Čistý regionální štít má také jediná klisna mezi přihlášenými Dumnonia, jež si lehce poradila se soupeřkami v české i slovenské Jarní ceně klisen.

Znamenitou výkonnost předvedli také účastníci přípravné Velké červnové ceny, kterou těsně vyhrál loňský nejlepší dvouletý hřebec Sirius Shine, za nímž skončili držitel rakouské Velké jarní ceny Oriental Sky a vítěz karlovarské Jarní ceny Aldzarb.

Ze zahraničí je potvrzena účast letošního dvojnásobného francouzského vítěze Parzivala, naopak nad ně-meckým Hot Beatem zatím visí otazník a vše se vyjasní při pondělní uzávěrce startovní listiny.