Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Do startu sezóny zbývají dva týdny

Do startu sezóny zbývají dva týdnyPoslední dva týdny zbývají do zahájení letošní sezóny v Chuchle Areně Praha. Otevírací dostihový den se uskuteční na Velký pátek 7. dubna a vedle osmi dostihů je, po loňské kladné odezvě, chystán atraktivní velikonoční doprovodný program. Sportovními vrcholy premiérového odpoledne budou sprinterský Gomba handicap a Velká dubnová cena pro elitní středotraťaře.

Celkem se letos na centrální české dostihové dráze uskuteční třináct dostihových dnů se 104 jednotlivými dostihy, součet cen v dostizích (prize money) činí 11,2 mil. Kč – kalendář ZDE. Vrchol sezóny a nejprestižnější klasický dostih, 103. České Derby, se poběží v neděli 25. června. Druhá polovina termínové listiny odstartuje po letních prázdninách a v průběhu září se dostihy budou konat během každého víkendu. Cena prezidenta republiky je pak naplánována na neděli 22. října a o dva týdny později bude sezóna zakončena.

Na dostihové dráze byly upraveny a zarovnány přechody na začátku cílové roviny a v divácké části finišují přípravné práce, mj. nové oplocení dostihové dráhy, nátěry konstrukce tribuny, vyvýšená konstrukce pro sledování koní v paddocku nebo rozšíření prostor Derby Clubu a příprava nových salónků. Návštěvníci se opět mohou těšit na oblíbené doprovodné programy, např. "prosecco and wine piknik", "dětský dostihový den" či "dámský dostihový den". Plnocenné vstupné činí 200 Kč (v předprodeji online 170 Kč), na Derby-den o stokorunu více. Nicméně děti do 15 let mají vstup zdarma, mládež, studenti a senioři za 100 Kč (kompletní ceník ZDE). Na e-shopu si lze zakoupit také jeden z několika typů celoročních vstupenek, případně některý z oblíbených speciálních balíčků.