Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Dostihová sezóna zahájena trojicí jedničkových vrcholů

Dostihová sezóna zahájena trojicí jedničkových vrcholůPoslední dubnovou neděli byla, programem s triem dostihů nejvyšší kategorie, zahájena letošní dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha. Diváci bohužel nemohli být na akci přítomni, dění z centrální české dráhy šlo sledovat na internetu nebo v přímém přenosu ČT.

V 63. Velké dubnové ceně společnosti Tipsport (1800 m, 135 tis. Kč, 4+) vystavili výtečnou vizitku loňskému klasickému ročníku vítězové Velké jarní ceny a Oaks, kteří svedli závěrečný duel, v němž byl nakonec o krátkou hlavu první Rate před Zariyannkou. Svěřenec Dalibora Töröka Rate dosáhl čtvrtého kariérního triumfu, žokej Michal Hrouda se prosadil poprvé v jedničkovém dostihu na pražské dráze, jedna z čelních českých stájí DS Pegas Jiřího Trávníčka zaznamenala jubilejní 350. vítězství.

94. Gomba handicap (1200 m, 135 tis. Kč, 4+) opanoval stylem start-cíl devítiletý šampión, hájící barvy nejúspěšnější stáje posledních dvou dekád Dr. Charvát, Mr Right a docílil již šestnáctého vítězství své bohaté kariéry. Úřadující žokej-šampión Jan Verner se do listiny vítězů tohoto tradičního dostihu zapsal poprvé, trenér František Holčák již počtvrté.

Ve 32. Memoriálu profesora Václava Michala (1400 m, 135 tis. Kč, 3l. hř. + val.) se ve třetím životním startu nečekaně prosadil, premiérově vítězný, Mandarin, vedený žokejkou Ingrid Janáčkovou. Ta je zároveň jeho trenérkou a v tomto dostihu zaznamenala první trenérský triumf na nejvyšší scéně, stejně jako hřebcův majitel, stáj Bella horse. Mandarin na rychlé dráze navíc dosáhl času 1:22,51, jímž jen o tři setiny sekundy zaostal za rekordem dráhy.

Výsledky

Foto: Bohumil Křižan