Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Dostihový den Renomia vyvrcholí jubilejní vytrvaleckou zkouškou

Dostihový den Renomia vyvrcholí jubilejní vytrvaleckou zkouškouV neděli 24. října bude v Chuchle Areně Praha napsána předposlední kapitola letošní metropolitní dostihové sezóny. Hlavním magnetem Dostihového dne RENOMIA je jubilejní 100. Cena prezidenta republiky, v níž na supervytrvalecké trati 3200 metrů změří síly deset aktérů, a osm zástupců tuzemských stájí vyzvou dva hosté ze Slovenska. Dostihu udělil záštitu prezident České republiky Miloš Zeman.

Roli favorita RENOMIA 100. Ceny prezidenta republiky (I. kat., 3200 m, 200 tis. Kč) ponese šestiletý valach stáje Pure Nutrition Cacophonous, vedený svou trenérkou Martinou Havelkovou. Loňský vítěz Karlovarské dvojnásobné míle, jehož parketou jsou právě vzdálenosti na tři a více kilometrů, se na podzim blýskl i v zahraničí, když finišoval pátý v pařížské Prix de Cadran (4000 m, nejdelším kontinentálním dostihu se statusem Gr.1) a čtvrtý v milánském St Leger Italiano (Gr.3, 3000 m). Letos sice na tyto mezinárodní úspěchy nenavázal, nicméně na jaře obsadil třetí příčky v mosteckém Memoriálu Vlastimila Smolíka a pražském Zlatém poháru (obojí 2400 m). Jeho hlavními vyzyvateli by měli být druhý a třetí z letošního Slovenského St Leger Cape Crown (ž. Havlík, stáj BORMANN) a Dionis (ž. Laube, stáj Lokotrans) a také premiant červencové Ceny města Karlovy Vary Orleano, svěřenec jedné ze tří vítězných trenérek historie Ceny prezidenta republiky Ivany Pejškové, kterého povede žokej Jiří Chaloupka, jenž tento prestižní dostih opanoval již šestkrát.

Dalším bodem scénáře je 14. ročník Ceny běloušů CK Martin Tour (II. kat., 1600 m, 100 tis. Kč). Populární měření sil koní pouze bílé barvy slibuje velmi kvalitní podívanou, mj. se představí letošní dvojkoví vítězové Pace Man, Opinion Maker a Kenshibu, či spolehlivý Darkolva, jehož kariéru zdobí i tři triumfy v nejvyšší kategorii.

Oba tradiční dostihy se na scénu vracejí po roční odmlce, vloni se totiž neuskutečnily kvůli "covidové" redukci sezóny.

Jiný návrat na scénu se odehraje ve třetím dostihu dne (Cena Unicredit Bank), v sedle koně Lexceed totiž bude trojnásobný český žokej-šampión a devítinásobný klasický vítěz Jan Rája, jenž už vloni de facto ukončil svou bohatou kariéru a úspěšně působí v roli asistenta trenéra koní rodiny Nieslanikových.

Program osmi dostihů startuje ve 13 hodin.

Více o akci ZDE

Upozornění pro diváky: pro cestu na dostihy využijte buď osobní dopravu, nebo autobusy pražské MHD – vlaky z centra Prahy totiž ve Velké Chuchli zastavují, bohužel, až v odpoledních hodinách. Dále návštěvníky i účastníky dostihového dne prosíme o dodržení protiepidemických opatření. Děkujeme.