Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Favoritem Zlatého poháru EŽ Praha obhájce Capivari

Favoritem Zlatého poháru EŽ Praha obhájce CapivariV neděli pokračuje letošní metropolitní dostihová sezóna jediným programem v roce, jehož vrcholem je překážkový dostih. Chuchle Arena Praha bude hostit Dostihový den Elektrizace železnic Praha a na start nejdelšího a nejvýše dotovaného tuzemského dostihu přes proutěné překážky, 15. Zlatého poháru EŽ Praha (I. kat., 4200 m, 360 tis. Kč), míří pětice kandidátů. Favoritem je vítěz loňského ročníku Capivari s žokejem Josefem Bartošem. Celkem se uskuteční osm dostihů (dva překážkové a šest rovinových), první odstartuje ve 14 hodin.

Svěřenec Josefa Váni mladšího Capivari bude útočit na jubilejní desátý kariérní triumf a zároveň obhajovat vítězství z loňského ročníku. Opět jej povede trojnásobný vítěz Velké pardubické Josef Bartoš. Jejich soupeři budou Capivariho stájový kolega Sternkranz s premiantem loňské Velké pardubické, slovenským žokejem Lukášem Matuským, druhý z loňského Zlatého poháru EŽ Praha Dragon (j. Vyhnálek, DS Pegas), nejmladší (pětiletý) aktér San Marino (ž. Složil ml., stáj Wieslaw Jakub Kartus) a jediná klisna v poli, zástupkyně stáje sponzora celého dne Celeste, v sedle s aktuálním lídrem letošního překážkového šampionátu Janem Odložilem.

V rovinové části odpoledne, jíž vévodí dva handicapy druhé kategorie nebude chybět suverénně vedoucí muž příslušného žokejského žebříčku Jaromír Šafář, který vede s takovým náskokem, že již nyní, dva měsíce před koncem sezóny, je velice pravděpodobné, že získá svůj celkově čtvrtý šampiónský titul.

Upozornění pro diváky, využívající hromadnou dopravu: v současné době není v provozu vlaková stanice Praha-Velká Chuchle. Dopravní podnik hl. m. Prahy vypraví v rámci autobusové linky č. 244 ze Smíchovského nádraží zvláštní posilové spoje, které pojedou v 15minutových intervalech, a to od 12.00 hodin do 14.00 hodin. Stejným způsobem bude, v čase od 17.00 hodin do 19.00 hodin, posílena také doprava zpět na Smíchovské nádraží.

Více o akci ZDE