Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Favoritkou Memoriálu Harryho Petrlíka je dosud neporažená Classa

Favoritkou Memoriálu Harryho Petrlíka je dosud neporažená ClassaV neděli 3. října pokračuje v Chuchle Areně Praha letošní dostihová sezóna devátou kapitolou, jejímž vrcholem bude 18. Memoriál Harryho Petrlíka, mílová zkouška první kategorie pro tříleté a starší klisny. V šestičlenném poli je favoritkou vítězka svých všech tří dosavadních startů, tříletá ryzka Classa, která se naposledy prosadila v klasickém Slovenském Oaks. Program osmi dostihů odstartuje ve 13 hodin.

Reprezentantka stáje pana Martina Bláhy Classa debutovala až koncem června ve Velké Chuchli a jistě si poradila s nezvítězivšími vrstevníky. O měsíc později lehce triumfovala v Karlových Varech a před třemi týdny završila čistý hattrick v Bratislavě, kde opět nebyla přinucena k boji a jistě opanovala čtvrtý klasický dostih slovenského kalendáře. V prvních dvou vystoupeních ji vedla jezdkyně Lucie Fialová, na Slovensku se pak do jejího sedla vyhoupl loňský český žokej-šampión Jan Verner. V neděli se svěřenkyně Václava Luky představí opět pod Lucií Fialovou.

Její tréninkovou kolegyni a předloňskou vítězku tohoto dostihu Rabbit Havanu (ML Racing) povede Petr Foret, hlavní soupeřkou by jí však měla být zástupkyně další letos velmi úspěšné stáje MUDr. Evy Nielsanikové Sparkle Shout (ž. Chaloupka), jež na Slovensku skončila třetí se ztrátou necelých dvou délek a předtím v srpnu finišovala druhá v českém Oaks. Sestavu dotvářejí Mequinenza, Lady Roseburg a nejstarší, již osmiletá Manolla, která letos předvádí kvalitní formu (mj. byla čtvrtá ve Svatováclavské ceně) a nastoupí k jubilejnímu šedesátému startu své bohaté kariéry.

V dalším programu se diváci mohou těšit na dva dostihy dvouletých koní (včetně třetího pokračování tradičního seriálu Fitmin Cup pro tuzemské odchovance), trojici zajímavých handicapových testů (i s druhým dílem série pro žákovské a mladé jezdce Hipospol Cup), testík nezvítězivších tříletých a další z dostihů pro tříleté a starší koně českého chovu.

Důležitá informace pro diváky: Až do 14. října není v provozu vlaková stanice Praha-Velká Chuchle. Před dostihovým dnem budou vypravovány posilové autobusové spoje ze zastávky Smíchovské nádraží do zastávky Závodiště Chuchle. Tyto spoje, označené konečnou stanicí "Závodiště Chuchle", pojedou v rámci linky č. 244 v intervalech 15 minut v čase od 10:32 hodin do 13:02 hodin. K Chuchle Areně Praha budou přijíždět ve směru od Radotína a po vystoupení cestujících se následně budou vracet směr centrum. Stejným způsobem bude posílena přeprava také po skončení dostihových dnů, směrem zpět do centra.

Více o dostihovém dni ZDE