Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Ignacius Reilly vítězem Velké dubnové ceny

Ignacius Reilly vítězem Velké dubnové cenyV neděli 24. května byla v Chuchle Areně Praha zahájena letošní metropolitní dostihová sezóna, která kvůli koronavirové situaci odstartovala bez přítomnosti diváků a o měsíc a půl později, než bylo původně plánováno. V osmi dostizích se na ideálně připravené dráze představilo 116 koní a špičkově obsazené byly oba vrcholy programu.

V 62. Velké dubnové ceně (1800 m, 150 tis. Kč) se jistě o půl délky prosadil vítěz loňské Velké jarní ceny, teprve popáté v kariéře startující čtyřletý bělouš stáje Syndikát V3J Ignacius Reilly, vedený předloňským žokejem-šampiónem Davidem Liškou. Druhý finišoval premiant Velké ceny Prahy CK Martin Tour, další zástupce loňského klasického ročníku Torque Power, třetí v nabité konkurenci skončila populární šestiletá klisna Saša. Ignacius reilly dosáhl druhého životního vítězství, jeho tým se do listiny vítězů Velké dubnové ceny zapsal poprvé.

93. Gomba handicap (1200 m, 135 tis. Kč) o tři čtvrtiny délky ovládl šestiletý valach Ultimate Fight, druhé místo obsadil čtyřletý Manoamano, s odstupem třetí byl pětiletý Beau Massagot. Ultimate Fight zaznamenal sedmé životní a druhé pražské vítězství, žokej Tomáš Lukášek a majitel Václav Slovák vyhráli v Gomba handicapu poprvé, trenér Zdeno Koplík již potřetí.

Dvou vítězství v průběhu programu docílili žokej Jiří Palík 119. double kariéry), trenéři Václav Luka, Zdeno Koplík a Miroslav Nieslanik a také stáj MUDr. Eva Nieslaniková.

Výsledky