Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Jacinthe: nové jméno pro klasické Oaks

Jacinthe: nové jméno pro klasické OaksJediným prázdninovým dostihovým dnem pokračovala v sobotu 16. července sezóna v Chuchle Areně Praha. V programu devíti dostihů byla vrcholem Cena PP asset management – 43. Cena Latiny (I. kat., 2200 m, 150 tis. Kč), sloužící tříletým klisnám jako přípravný test před klasickým Oaks (poběží se za tři týdny v Karlových Varech). První dvě místa obsadily svěřenkyně Luboše Urbánka, ale o půl délky před favoritkou Korvette se prosadila bělka Jacinthe, která nastoupila k teprve druhému kariérnímu startu a svému trenérovi přinesla jubilejní 100. vítězství kariéry.

Jacinthe v Praze debutovala jen před třemi týdny pátou příčkou mezi nezvítězivšími a při druhém vystoupení předvedla výrazný finiš i velkou bojovnost, když koncovkou zpoza středu pole dokázala o půl délky porazit favorizovanou tréninkovou kolegyni, pátou z Velké červnové ceny Korvette. V sedle reprezentantky stáje MS Racing byl žokej-šampión sezóny 2018, který vynechal loňskou sezónu, ale letos se k dostihům vrátil, David Liška. Dosáhl patnáctého jedničkového triumfu kariéry, prvního od srpna 2020. Na prvních třech místech skončily klisny, které v minulých startech doběhly shodně páté, na bronzový stupínek totiž, o dvě délky zpět, vystoupila Whirl Wind Girl, jež předtím uzavřela nejlepší kvinteto v Jarní ceně klisen.

V rámcových položkách se velmi dařilo žokejce Vendule Korečkové, která z pěti startů tři vyhrála, dosáhla tak (měsíc po premiérovém) druhého kariérního hattricku a s počtem třinácti letošních vítězství se posunula do čela průběžných pořadí Lázně Poděbrady Cupu (šampionát rovinových jezdců) i KarBoBau Ladies Cupu (šampionát jezdkyň). Jednoho z plných zásahů docílila v prvním důležitějším dostihu dvouletých koní Simsonově ceně (II. kat., 1200 m, 100 tis. Kč), kde k velmi lehkému triumfu dovedla favorizovanou svěřenkyni trenérky Heleny Vocáskové ze stáje 3 hearts Niamhtree, jež ani ve druhém životním vystoupení neokusila porážku. Předtím její tréninková kolegyně Arryna splnila roli favoritky otevírací Ceny Chuchle Festu s Hitrádiem City pro nezvítězivší juniory, tudíž si pětinásobná vítězka šampionátu rovinových trenérů zapsala už pátý letošní double a triumf Niamhtree byl navíc celkově jubilejním 350. v její kariéře.

Dramatický závěr nabídla Cena Gala Coffee (hdcp II. kat., 1400 m, 90 tis. Kč), v těsném doběhu tří koní dosáhl na letošní první, a dohromady v kariéře už jedenáctý, triumf osmiletý bělouš Opinion Maker (ž. Palík, tr. Pejšková, stáj B & P int. – Pejšková).

Výsledky