Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Opatrný vítězem Červnové ceny

Opatrný vítězem Červnové cenyAleš Opatrný opět dokázal, že je právem označován za českou parkurovou jedničku a zvítězil v Červnové ceně Chuchle Arena Praha v sedle koně Gentlemen van het Veldhof. Ten patří rodině Vítkových a majitelé jej propůjčili Opatrnému, aby si s ním mohl splnit olympijskou kvalifikaci a podpořili tak český skokový tým. Aleš Opatrný zajistil divákům atraktivní podívanou a bral i druhé a třetí místo, a to s koňmi Carman a Gucci.

Při prvních parkurových závodech se na závodišti Chuchle Arena Praha sjela celá česká jezdecká špička. Na startu čtyřdenních závodů byli i jezdci ze Slovenska a Německa. Zcela jedinečně se na národních závodech účastnil i kompletní reprezentační A kádr, tým, který se kvalifikoval na OH v Tokiu. Diváci tak mohli sledovat vrcholné výkony nejen Anny Kellnerové, Aleše Opatrného, Ondřeje Zváry, Kamila Papouška, ale dorazil i za disciplínu všestrannost kvalifikovaný Miloslav Příhoda. Velmi se v Chuchli dařilo také mladé jezdkyni Sáře Vingrálkové, která si již splnila základní olympijský kvalifikační limit a v letošní sezoně se bude snažit nasbírat co nejvíce zkušeností na té nejvyšší obtížnosti. Zuzana Zelinková doplnila český tým tentokrát v roli trenérky s ohledem na její blížící se mateřské povinnosti.

Kurz Červnové ceny Chuchle Arena Praha připravil pro jezdce renomovaný český stavitel Zdeněk Krpela. Další jezdec, který absolvoval základní kolo i finále bez trestných bodů, a to za velmi deštivého počasí, byl Karel Polák s koněm Empire, dále se umístili Vladimír Tretera s Gangsterem a Nikola Bielíková s Carisonem. Ostatní finálová místa v nejlepší desítce obsadili: Sára Vingrálková, Kamil Papoušek, Mariana Michlíčková a Karel Polák se svým dalším koněm.

Neděle pak již patřila pony jezdcům, zde se vítězem nejvyšší soutěže STP** stala Anna Dudová na pony Double Trouble 11. Na další parkurové závody Chuchle Arena Praha Tour II. se mohou jezdci a příznivci jezdeckého sportu těšit již za dva týdny, a to 2. - 5. července.

Kompletní výsledky