Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Příprava dostihové sezóny 2017

Příprava dostihové sezóny 2017Rychle se blíží nový rok, rádi bychom alespoň rámcově seznámili příznivce dostihů se stavem příprav nové dostihové sezóny.

Věříme, že bude v nejbližší době definitivně schválena termínová listina a propozice alespoň klasických dostihů, které jsme předkládali již v říjnu. Předpokládáme, že Velká Chuchle opět uspořádá významné dostihy, tak jak jsou na ně její návštěvníci zvyklí.

Pro změkčení zhutnělého podloží dostihové dráhy byla v průběhu prosince provedena opakovaná aerofikace strojem VertiDrain s využitím dutých hrotů. V plánu je instalace zcela nové čerpací stanice pro závlahy, cílem je dosažení kratšího času pro jednu komplexní závlahovou dávku. Celé zařízení bude umístěno do speciálního kontejneru, který bude v případě hrozící povodně možné speciálním návěsem odvézt mimo ohrožení. Jedná se o investici asi 1,4 milionu korun.

Po ekonomické stránce nás čeká hodně problematický rok. Podle navržené smlouvy s Jockey Clubem musíme v našem rozpočtu počítat s 30% zkrácením přídělu státních prostředků a snížením výše startovného. Mercedes-Benz zřejmě nebude pokračovat se sponzoringem dostihů, jeho stanovisko je asi známo již delší dobu. Škoda, že jsme tuto informaci neobdrželi od Jockey Clubu včas, nyní je hodně pozdě na jednání s jinými partnery. Takže stojíme před úkolem zredukovat náš rozpočet tak, abychom eliminovali riziko případné ztráty.

Občas prezentovaný pohled naší dostihové autority je jiný, ale pořádání dostihů ve Střední Evropě opravdu není podnikáním pro zlatokopy. Nakonec ani sledování vývoje ekonomiky dostihů v okolních zemích nedává příliš optimistické signály. To, že čeští pořadatelé, včetně našeho závodiště, jsou schopni fungovat bez masivní podpory z veřejných zdrojů, je významná přednost českého dostihového sportu. I v roce 2017 bude naší zásadní strategií dělat to, na co máme zajištěny prostředky, a ty co nejefektivněji využít pro stabilitu našeho dostihového provozu.

Věřím, že nám v tom bude pomáhat nejen každoročně se zvyšující návštěvnost, ale i podpora sponzorů a reklamních partnerů sdružených kolem našeho závodiště.

Petr Drahoš

ředitel TMM, s. r. o.