Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Šampión odstartoval sezónu vítězně

Šampión odstartoval sezónu vítězněV sobotu 6. června proběhl v Chuchle Areně Praha letošní druhý dostihový den, jehož program nabídl deset silně početně obsazených dostihů. Vrcholy tvořily dvě tradiční zkoušky nejvyšší kategorie, Memoriál Jaroslava Maška a Memoriál profesora Michala, v němž do sezóny vítězně vstoupil loňský juniorský šampión Rate.

Hnědák DS Pegas v tréninku Čestmíra Olehly Rate, vedený žokejem Milanem Zatloukalem, splnil roli 1,7:1 favorita Memoriálu profesora Michala (I. k., 1400 m, 150 tis. Kč, 3l. hř.+ val.) jistě o délku a půl před Joganvillem a další tři před Creatorem. Dosáhl druhého triumfu kariéry a podle očekávání potvrdil pozici hlavního adepta na zisk Velké jarní ceny, která se v Chuchle Areně Praha uskuteční 28. června.

Vítězství z Memoriálu Jaroslava Maška (I. k., 1400 m, 150 tis. Kč, 4l. a st.) se stěhuje na Slovensko, neboť nejsilnější finiš předvedl šestiletý hnědák stáje Mostry Senica Chilli Chocholate (10:1). V jeho sedle ukončil čekání na letošní první výhru úřadující žokej-šampión Adam Florian. Svěřenec trenérky Jaroslavy Morávkové loňský rok v Bratislavě zakončil hattrickem a nyní si tedy zapsal čtvrtý plný zásah v řadě. V dramatické koncovce jen rozestupy krků dělily další umístěné, jimiž byli Manoamano, Rabbit Havana a Politicum.

Dvou vítězství během dne dosáhli žákyně Denisa Sikorová, pro kterou to zároveň byly vůbec první kariérní triumfy, žokej Martin Laube (23. životní double), trenéři Allan Petrlík s Radkem Holčákem a stáje Dr. Charvát a Rabbit Trhový Štěpánov.

Výsledky