Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Skvělé dostihy a dětský program

Skvělé dostihy a dětský programV sobotu 1. června se na závodišti v Praze-Velké Chuchli uskuteční další dostihový den, jehož doprovodný program bude věnován hlavně dětem. Na své si však jistě přijdou všichni, připraveny budou i jahodové hody, nebo předváděcí jízdy společnosti Auto Jarov Kunratice. Speciální dětský program nejmenším návštěvníkům nabídne mj. jízdy na ponících, loutkové divadlo, králičí hop, malování na obličej, maskota Kubíka s dárečky, nafukovací hrady, hopsací poníky či skákací pytle. Jahodové hody na terase nad paddockem pak nepochybně osvěží děti i dospělé.

Vrcholem sportovní nabídky je 67. Velká červnová cena Auto Jarov Kunratice, v níž se představí čtrnáct tříletých hřebců a jedna klisna, kteří směřují do vrcholného klasického testu sezóny, Českého Derby. Hlavními adepty triumfu by měli být premiant dubnové karlovarské Jarní ceny Angkor Wat a těsně druhý z Memoriálu dr. Frankenbergera, konaného před třemi týdny v Praze, Pacific Hill.

Na start 16. Ceny Nory Jeane se postaví sedm kandidátek a nejsledovanější z nich bude obhájkyně loňského vítězství, populární Saša, jež tímto dostihem zahájí letošní sezónu. Mezi jejími soupeřkami bude i účastnice z Německa Wangi Wangi.

Dále se letos poprvé na dráhu vydají dvouletí koně a dva dostihy tohoto odpoledne jsou vyhrazeny aktérům tradičního mezinárodního utkání žákovských jezdců ČR - Maďarsko.

Celkem se uskuteční osm dostihů, první z nich startuje ve 14 hodin, areál otevírá již o dvě hodiny dříve.

Více informací najdete ZDE.