Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Sobotní Velké ceny patřily favoritům

Sobotní Velké ceny patřily favoritůmNabitý víkendový program v Chuchle Areně Praha nabídl, nebo ještě nabídne, osm dostihů nejvyšší kategorie a jeho první, sobotní část vyvrcholila dvěma tradičně nejvýznamnějšími srovnávacími dostihy tříletých a starších koní na mílové a vytrvalecké distanci. V obou se prosadili čtyřletí favorité a v obou druhá místa obsadili zástupci letošního klasického ročníku. Kvůli vytrvalému dešti, jenž ustal až v průběhu odpoledne, se dostihy konaly na velmi měkké dráze.

Ve Velké ceně Prahy Meridian Team a Lokotrans Subotica (L, 1600 m, 600 tis. Kč) loňské vítězství obhájil bělouš Torque Power (ž. Línek, tr. Šavujev, maj. Valentin Bukhtoyarov, 2:1) lehce o bezmála čtyři délky před bronzovou z letošní Jarní ceny klisen Achird (ž. Lukášek, tr. Nieslanik, maj. MUDr. Eva Nieslaniková, 8:1), další čtyři délky za ní brala bronz pětiletá Rabbit Havana (ž. Verner, tr. Luka, maj. ML Racing, 3,7:1).

Velkou cenu českého turfu Charvát Group a Lokotrans Slovakia (L, 2400 m, 600 tis. Kč) proměnil v jistý triumf o tři a půl délky loňský držitel Klasické trojkoruny na Slovensku Arcturus (ž. Verner, tr. F. Holčák, maj. Meridian, 2:1), na stříbrné pozici finišoval šestý z letošního Českého Derby a stájový kolega Achird Rusel (ž. Lukášek, 5:1), pět délek zpět vytěžil třetí honorář vítěz červencové Karlovarské dvojnásobné míle, pětiletý Cacophonous (ž. a tr. Havelková, maj. Pure Nutrition, 5:1).

Na programu byly i další dvě zkoušky nejvyšší kategorie, v tradičním 84. Gerschově memoriálu (Cena K-K Metal, a.  s., I. kat., 1400 m, 150 tis. Kč) pro dvouleté koně impozantně o pět délek dominoval poprvé v ČR představený Vert Liberte (ž. Janáček, tr. Olehla, maj. DS Pegas, 3,7:1), Cenu Leram a Lokotrans Agro (I. kat., 1100 m, 150 tis. Kč) nečekaně vyhrála čtyřletá reprezentantka poprvé na nejvyšší scéně vítězné Stáje Arenzo Chop Chop (ž. Verner, tr. Resulov, 13:1), přičemž na málo vypisované sprinterské vzdálenosti /1100 metrů/ vytvořila nový rekord chuchelské dráhy časem 1:08,13.

Dvakrát během programu zvítězili žokej Jan Verner (zaznamenal jubilejní 40. double kariéry a v počtu vítězství vyrovnal lídra průběžného pořadí žokejského šampionátu Lázně Poděbrady Cup Tomáše Lukáška) a trenér Radek Holčák.

 

Výsledky