Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > St Leger pro favoritku Vivienne Wells

St Leger pro favoritku Vivienne WellsNáročná "covidová" dostihová sezóna 2020 v České republice skončila v sobotu 21. listopadu. Chuchle Arena Praha uspořádala za zpřísněných podmínek a bez diváků závěrečný dostihový den, jehož vrcholem byla poslední, nejdelší klasická zkouška, 75. St Leger. V sedmičlenné sestavě se podle očekávání prosadila top-favoritka Vivienne Wells s dvojnásobným německým žokejem-šampiónem Alexanderem Pietschem. Druhý finišoval Cote Jardin před jediným zástupcem českého chovu Avignonem.

O měsíc později, než bylo plánováno, se uskutečnil poslední klasický dostih sezóny 2020. Na startu 75. St Leger (I. kat., 2800 m, 3l. hř.+ kl., 200 tis. Kč) se sešlo sedm koní a roli jasné favoritky (1,5:1) snadno o sedm délek v dobrém čase 3:05,07 splnila stříbrná z Českého i Slovenského derby a také z Českého Oaks Vivienne Wells, kterou pro stáj UTRIN jejího chovatele, Manažerské akademie jakosti, chystá v Hannoveru trenér českého původu Bohumil Nedorostek. Pro vítězný tým šlo o první klasický triumf, žokej Alexander Pietsch docílil premiérového vítězství v ČR a Vivienne Wells navíc po sérii druhých příček zaznamenala vůbec první výhru kariéry. Druhé místo vybojoval sedmý z Českého Derby Cote Jardin (ž. Florian, tr. J. Chaloupka, stáj Cajdašrot), třetí finišoval jediný zástupce českého chovu v poli Avignon (ž. Korečková, tr. T. Váňa, stáj Michaela-Hruboš) o nos před čtvrtým Joganvillem.

Alexander Pietsch vyhrál i poslední dostih dne a z pražské sezónní derniéry si odváží double.

Titul českého rovinového šampióna 2020 (Lázně Poděbrady Cup) získal poprvé v kariéře žokej Jan Verner, jenž byl letos i nejúspěšnějším jezdcem v Chuchle Areně Praha, trenérský šampionát obhájila Helena Vocásková, mezi majiteli titul poprvé získala stáj MUDr. Eva Nieslanikové. Dámský šampionát bflow Ladies Cup opanovala Simona Laubeová, amatérskou šampiónkou se stala Sabina Mokrošová.

 

Výsledky