Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Startuje V. ročník CET Prague Cupu

Startuje V. ročník CET Prague CupuV Chuchle Areně Praha se od středy do neděle (26.–30. června) koná pátý ročník mezinárodních parkurových závodů CSIO3*-W CET Prague Cup, jejichž součástí bude i páteční týmová soutěž Pohár národů. Pětidenní mezinárodní akce se celkem zúčastní přes tři stovky koní z osmadvaceti zemí světa.

Za hojné účastni jezdců a koní startuje ve Velké Chuchli pátý ročník CSIO3*-W CET Prague Cup. Pořadatelem akce je Czech Equestrian Team, který má za sebou i pět ročníků úspěšné galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs.

Na seznamu účastníků figuruje v hlavní kategorii CSIO3*-W celkem 252 koní, dalších 53 je v kategorii CSIYH1* a 37 jmen figuruje v soutěžích CSI1*. 

Do páteční týmové soutěže nastoupí rekordní počet patnácti družstev, přičemž tři týmy se představí se svými olympijskými sestavami. Sestavu českého týmu prozradil šéf parkurové reprezentace Aleš Opatrný. „Do Poháru národů nastoupí Anna Kellnerová s klisnou Ofaline V/H Haneweehof, Sára Vingrálková na valachovi Kas-Sini DC, Natálie Kovářová na klsině Chloe a já společně s hřebcem Kapsones W. Náhradnicí je Nikola Bielíková s hřebcem Carisonem.“ 

Ve čtvrtek proběhnou čtyři soutěže včetně první části Diamond Tour na výšce 145 centimetrů, která je současně kvalifikací pro nedělní Grand Prix. Její začátek je plánován na 14. hodinu. Řada dvojic připravující se na páteční týmovou soutěž absolvuje tréninkové starty v nižších soutěžích, a to buď od 11:00 hodin v rámci Gold Tour s výškou 140 centimetrů, nebo v podvečerní Silver Tour s dvoufázovým parkurem do 130 centimetrů. 

Pohár národů začíná v pátek ve 14 hodin a před i po něm proběhnou rámcové soutěže. Sobota zahrnuje čtyři soutěže, z nichž divácky nejatraktivnější bude Diamond Tour na parkuru vysokém 150 centimetrů (start ve 14 hodin). Velmi nabitá je pak neděle se pěti soutěžemi, tou závěrečnou bude Grand Prix Czech Equestrian Teamu (start v 15 hodin), v níž překážky budou dosahovat dokonce 155 centimetrů.

Vše o akci ZDE

Zdroj: Tisková zpráva Czech Equestrian Teamu