Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > V Memoriálu Jany Holé zvítězila Alžběta Morávková

V Memoriálu Jany Holé zvítězila Alžběta MorávkováPrvní ročník Memoriálu Jany Holé v Chuchle Areně Praha vyhrála Alžběta Morávková s Catarem. Obě části soutěže s výškou překážek 145 centimetrech dokončila bez trestných bodů, stejně jako druhý Jaroslav Jindra s Cornet´s Ninjou.

Třetí zářijový víkend se v Chuchle Areně Praha uskutečnil první ročník Memoriálu Jany Holé. V nedělní vrcholné soutěži s překážkami do 145 centimetrů zvítězila Alžběta Morávková, která s Catarem ani jednou nechybovala.

„Vzpomínám na velmi příjemné parkury od Jany Holé, které mi vždy sedly. Jsem ráda, že dnes to sedlo i mému koni a vyhráli jsme,“ krátce zavzpomínala Alžběta Morávková na Janu Holou, jež byla známou jezdkyní, trenérkou, ale především v posledních letech stavitelkou parkurů. Ty nejednou připravovala právě v pražské Velké Chuchli. Bohužel však 24. února 2021 ve věku 53 let podlehla těžké nemoci.

Pro druhé místo v jejím memoriálu si dojel taktéž s čistým bodovým kontem Jaroslav Jindra s Cornet’s Ninjou. Ten zaznamenal o necelé dvě vteřiny horší čas než Morávková. Jedním trestným bodem byl ve finále penalizován Ondřej Pospíšil v sedle koně Armani Code a skončil na třetím místě. 

Čtvrtou pozici obsadil se čtyřmi trestnými body po jedné chybě ve finále Filip Doležal, jehož čas by stačil na vítězství. Čtyři trestné body inkasovala také pátá nejlepší jezdkyně Michala Hanuščinová, jež startovala s valachem Perse NovaEqui.

Zdroj: Jezdci.cz