Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Velká Chuchle se připravuje na parkury

Velká Chuchle se připravuje na parkuryV těchto dnech již probíhá výstavba kolbišť, kryté haly a celého zázemí, které je nutné pro pořádání skokových soutěží. V průběhu sezony 2019 chystáme čtyři termíny parkurových závodů.

Jarní cena Velké Chuchle (3.-5. května)

Po mnoha desetiletích se na chuchelské závodiště vracejí závody v parkurovém skákání. Na programu třídenních závodů, konaných o prvním květnovém víkendu, budou soutěže pro děti na pony, které jsou zařazené v seriálu Národní pony pohár ČJF 2019. Startovat budou i jezdci na velkých koních a překonávat budou překážky až 135 cm vysoké.

CPI Summer Cup (13.-16. června)

CPI Summer Cup jsou parkurové závody určené především dětem, juniorům a mladým jezdcům. Diváci zhlédnou nejen soutěže pro pony a velké koně, ale i atraktivní a netradiční soutěže jako je např. zrcadlové skákání, při kterém jedou dva jezdci současně na identických parkurech systémem play off. V průběhu čtyřdenních závodů bude kromě sportovního programu připraven i bohatý kulturní program, atrakce a soutěže pro děti, koncert známé hudební skupiny a občerstvení bude zajištěno v podobě oblíbených „food trucks“.

Czech Equestrian Masters (29. srpna - 1. září)

V průběhu tří závodních dní spolu budou soutěžit jezdci ve dvou jezdeckých olympijských disciplínách. Czech Equestrian Masters spojuje to nejlepší z české drezury a parkurového ježdění. CEM si stejně jako Česká jezdecká federace klade za dlouhodobý cíl propojování jednotlivých disciplín jezdeckého vrcholového sportu v rámci jedné sportovní akce. Sportovní zážitky budou navíc doplněny o zábavný program, který osloví nejen příznivce koní.

Cena Eliota (11.-13. října)

Cena Eliota bude oslavou českého skokového sportu. Legendární parkurový jezdec František Ventura se svým famózním koněm Eliot dosáhl ve své kariéře mnoha významných úspěchů, ale tím největším bylo historické vítězství na Letních olympijských hrách v roce 1928. Ještě před olympijskými hrami vytvořili s Eliotem i český rekord ve skoku mohutnosti, když zdolali zeď o výšce 183 cm. Na jeho počest se v průběhu třech závodních dní uskuteční i speciální soutěž ve skoku mohutnosti. Vrcholem pak bude nedělní Velká cena Eliota, kde budou překážky dosahovat až 145 cm.

Závody budou vždy vícedenní a diváci se mimo jiné mohou těšit i na bohatý doprovodný program, při kterém si přijdou na své děti i jejich rodiče.