Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Vrchol EJC o 2,6 milionu Kč!

Vrchol EJC o 2,6 milionu Kč!Evropský pohár žokejů (EJC) pod záštitou společností Leram a Lokotrans letos překoná další historický milník. Ozdobou jeho čtvrtého ročníku v pražské Velké Chuchli bude v sobotu 22. září nejbohatší rovinový dostih střední Evropy. Tím je po razantním navýšení dotace EJC Leram Million (1400 m), který se s celkovou sumou 2,6 milionu stane nejbohatším středoevropským rovinovým dostihem!

Se zvýšenými dotacemi jsou vypsány také další vrcholy mítinku EJC Middle, EJC Long a Gerschův memoriál, které se poběží shodně o 600 tisíc korun. Už nyní je tedy jisté, že Evropský pohár žokejů podtrhne svou pozici nejbohatšího rovinového mítinku v regionu. „Je to zásluha obětavých hlavních partnerů Evropského poháru žokejů. EJC Million tradičně podpořila společnost Leram, EJC Middle společnost Lokotrans a EJC Long firma Pemat Trading. Za všechny dostihové příznivce jim srdečně děkuji, bez výrazné podpory partnerů by nebylo možné v tradici EJC pokračovat,“ Tomáš Machovský.

Pořadatelé intenzivně usilují o další zvýšení sportovní úrovně mítinku. Vedle špičkových evropských jezdců chtějí do Velké Chuchle přilákat také zahraniční stáje. „Čeští koně se v posledních letech pravidelně prosazují ve významných zahraničních dostizích a vozí ze západní Evropy cenné úspěchy. Není tedy důvod bát se kvalitní zahraniční konkurence, skvělé chuchelské publikum si zaslouží špičkový sportovní zážitek,“ konstatují pořadatelé.

Uzávěrka přihlášek je ve čtvrtek 31. května, termíny škrtání následují 19. července, 23. srpna a 13. září. Koně je také možné dohlásit dodatečně. Už v polovině srpna bude k dispozici předběžná listina pozvaných jezdců, která bude upřesněna po uzavření posledních přihlášek. Z tohoto konečného seznamu pak budou majitelé a trenéři do termínu OSK vybírat jezdce na své koně. Stejně jako v předchozích ročnících budou všichni koně na přihláškách seřazeni podle handicapu a právo první volby ze seznamu jezdců bude mít tým nejvýše postaveného koně.

Součástí Evropského poháru žokejů opět bude bohatý doprovodný program s řadou novinek, celé odpoledne bude živě přenášet Česká televize.