Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Výborně obsazená míle a Blessed Kiss v St Leger

Výborně obsazená míle a Blessed Kiss v St LegerSkvělá konkurence zdobí jubilejní ročník nejvýznamnějšího komparačního dostihu pro tříleté a starší mílaře, 40. Velké ceny Prahy CK Martin Tour, a nikoho z desítky kandidátů nelze v tipu odsunout mimo dotované příčky. Loňský triumf bude obhajovat hnědák Noble Cliffs, přičemž silný tandem DS Pegas by s ním měl vytvořit vítěz letošní Velké jarní ceny, v ČR dosud neporažený Sagar. V červnové Tattersalls Mile se prosadil svěřenec Josefa Váni Father Frost, o měsíc později v Karlových Varech pak Lázeňskou míli opanoval Zock a druhý finišoval Master of Gold. Na startu nechybí také jeden z nejúspěšnějších tuzemských odchovanců posledních sezón Lagaro a velmi kvalitní výkonnost prokazuje na francouzských drahách Borsakov. Nadějný tandem má v dostihu stáj Lokotrans, kterou reprezentuje progresivní Facts and Figures a místní novic Red Persian, jedinou klisnou v poli bude premiantka Ceny Nory Jeane Saša.

Do nejdelší klasické zkoušky roku, 73. St Leger, míří osm adeptů a nejvyšší ambice má dvojice klisen. Favoritkou je samozřejmě vítězka CPI PG Českého derby Blessed Kiss, její hlavní soupeřkou by měla být čtvrtá z téhož dostihu Carmella. Z půltuctu hřebců předvedl během léta nejlepší formu Cape Freedom, jenž obsadil druhé místo v Ceně města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího.

Jezdeckou hvězdou dne bude žokej Václav Janáček, pětinásobný český a pětinásobný španělský šampión se v srpnu stal druhým jezdcem české historie, dosáhnuvším čtyciferného počtu kariérních triumfů. Představí se v sedmi dostizích dne, v hlavních bodech programu povede Father Frosta a Blessed Kiss.