Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Parkury > Schroder 2023

Soustředění s Wimem Schröderem

Chuchle Arena Praha opět pořádá cyklus dvou soustředění s nizozemským trenérem Wimem Schröderem, a to v termínech 26. až 28. ledna a 9. až 11. února 2023. Přihlášky posílejte do 10. ledna 2023 na e-mail: m.svenkova@chuchlearena.cz.

Na programu třídenního soustředění budou kromě výcvikových hodin i přednášky. Lednový termín obsahuje téma „Jak se pohybovat na sociálních sítích a v mediálním prostředí“. Přednášející: Lucie Kubovičová – bývalá mluvčí hnutí ANO, předtím pracovala jako redaktorka TV Nova, ve Sněmovně, na ministerstvu pro místní rozvoj či jako mluvčí ministerstva obrany.

Schroder1.jpg
Schroder3.jpg
 

PŘIPRAVTE SVÉHO KONĚ NA SEZONU 2023 S WIMEM SCHRÖDEREM

Pořadatel: CHUCHLE ARENA PRAHA

Přihlášky: Markéta Šveňková; m.svenkova@chuchlearena.cz; +420 723 325 325

Ustájení: Lucie Holická; l.holicka@chuchlearena.cz; +420 776 493 406

Trenér: Wim Schröder (Nizozemsko)

Místo konání: Areál CHUCHLE ARENA PRAHA, Radotínská 69/34, Praha 5

Datum konání: 1. cyklus – 26. – 28. leden 2023 // 2. cyklus – 9. – 11. únor 2023

Cena: 7500 Kč včetně DPH za 3 dny a 1 koně (v případě 2 koní je cena 7000 -Kč/1 kůň)

Cena zahrnuje 6 lekcí trenéra, denní pronájem haly a skokového materiálu, překlad do ČJ, přednáška

Ustájení́: možné sjednat individuálně vždy čt-so včetně sena a podestýlky za 750 Kč na den

Stravování: oběd z místní restaurace je možné zajistit do klubovny u jezdecké haly, večeře v restauraci v tribuně (otevřeno do 22.00 hodin)

Ubytování: B + B v tribuně - Andrea Diduchová: a.diduchova@chuchlearena.cz; +420 774 614 077

 

KDO JE WIM SCHRÖDER

Schroder5.jpgZnámý parkurový jezdec Wim Schröder reprezentoval velmi úspěšně po několik let Nizozemsko, mimo jiné byl také účastníkem Letních olympijských her 2004 v Aténách. Spolu s bratrem Gercem Schröderem, Leopoldem van Astenem a Gertem-Janem Brugginkem se zúčastnil soutěže ve skocích jednotlivců i týmové soutěže. Jako jednotlivec na koni Eurocommerce Montreal se Schröder dostal až do finále, kde skončil na 28. pozici. S nizozemským parkurovým týmem skončil čtvrtý s celkovým počtem 24 trestných bodů. Ve stejném roce se s koněm Montreal umístil také ve finále Světového poháru FEI World Cup v Miláně na 8. místě.

Společně se svými bratry, dvojčetem Benem a jejich mladším bratrem Gercem Schröderem, kteří jsou rovněž úspěšnými jezdci a působí jako trenéři, vlastní a vedou v Nizozemí sportovní stáj BWG Stables. Stáj se nachází v městečku Tubbergen v regionu Twente. Od roku 1998 se místo, kde bývala původně rodinná farma, postupně rozrostlo v profesionální parkurovou a obchodní stáj pro 50 koní, soutěžících na národní i mezinárodní úrovni. Krásný moderní areál byl kompletně dokončen v prosinci 2016. Po ukončení sportovní kariéry dostal Wim Schröder nabídku spolupracovat trenérsky s Paulem Schockemöhlem při výcviku japonského reprezentačního týmu.  Cílem byla účast na olympijských hrách v Tokiu. Zpočátku váhal, zda se pustit touto cestou, ale nakonec pro něho byla spolupráce s Paulem obrovská a příjemná zkušenost a hodně se od něho naučil. Wim Schröder je známý i svým působením při výcviku mladých talentovaných jezdců v rámci Young Riders Academy, které se již za Českou republiku účastnili Václav Staněk a Linda Portychová. Oba velmi kladně hodnotí přínos výcviku s Benem a Wimem Schröderem, kteří jim dali mnoho cenných rad a účastnili se s nimi i závodů v zahraničí. Wima mohou jezdci v České republice znát i jako trenéra sester Anny Marie a Kristiny Vítkových a Ben pomáhá s přípravu Tereze Svobodové a Emmě Španko. 

PRO KOHO JE SOUSTŘEDĚNÍ URČENO

Soustředění je především určeno pro děti, juniory a mladé jezdce zařazené v reprezentaci pro rok 2023. V případě volných míst bude možné doplnit jezdci s požadovanou výkonností v jednotlivých kategoriích (děti L, junioři S a mladí jezdci ST), případně seniory s mladými koňmi. Maximální kapacita je 18 koní na víkend, 3 do jedné lekce. Jeden jezdec se může přihlásit s jedním koněm, v případě volné kapacity je možné dohlásit další koně.

CO JE CÍLEM SOUSTŘEDĚNÍ

Cílem je drezurní, gymnastická a skoková příprava jezdců a koní na sezonu 2023. Práce na zdokonalení sedu a důraz na správné působení a vedení koní po parkuru. Zařazení cviků na lepší prostupnost a uvolnění koní a celkové upevnění sedu tak, aby jezdci správně překonávali samostatné překážky, distance a kompletní kurz parkuru v rovnováze a v pravidelném tempu.

JAK SE PŘIHLÁSIT

Co nejdříve poslat přihlášku e-mailem na adresu: m.svenkova@chuchlearena.cz. V přihlášce uveďte jméno jezdce, jeho věk a dosaženou výkonnost, jméno koně, jeho věk, výkonnost i pohlaví. Také uveďte svůj požadavek na ustájení, ubytování a účast na přednášce. Přihlášky posílejte nejpozději do 10. ledna 2023.

JAK UHRADIT POPLATEK

Základní cena soustředění je 7500 Kč / 1 kůň včetně DPH, v případě více koní je cena 7000 Kč / 1 kůň včetně DPH. Na základě potvrzené přihlášky bude zájemci o soustředění vystavena zálohová faktura na částku 2500 Kč / kůň.  Záloha bude splatná ke dni 15. ledna 2023 (tato záloha je vratná pouze v případě písemného potvrzení od lékaře/veterináře o onemocnění jezdce nebo koně). Po uhrazení zálohy bude vystavena konečná faktura, na které bude uhrazená záloha odečtena. Zbývající částka bude splatná do 25. ledna 2023

Termíny pro druhé soustředění jsou do 30. ledna úhrada zálohy a do 8. února úhrada zbývající částky.

Soustředění budou svým obsahem navazovat a jsou samozřejmě veřejně přístupná bez poplatku pro diváky včetně jezdců, cvičitelů a trenérů, kteří mají zájem výcvik sledovat.

Schroder2.jpg
Schroder4.jpg
 

TĚŠÍME SE NA VAŠI ÚČAST!