Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > České Derby > Letošní ročník Českého derby

101. České derby

Vrchol a nejprestižnější klasický dostih sezóny 2021, 101. ročník CPI PG Českého Derby, se v Chuchle Areně Praha uskuteční v neděli 27. června. Jeho dotace 2 mil. Kč (cca 90 tis. eur) z něj opět činí nejbohatší klasický dostih nejen v ČR, ale v celém středoevropském regionu. 

Aktuality:

28. ledna 2021: První termín přihlášek na 101. České Derby přilákal 56 tříletých hřebců a klisen. Početně nejvíce zastoupenými stájemi jsou Rabbit Trhový Štěpánov se sedmi a Lokotrans se sedmi přihláškami. Naopak bývalý prezident Jockey Clubu ČR Jiří Charvát přihlásil pouze působivého italského vítěze Hazardera a zcela prozatím chybí zástupci DS Pegas, která ještě nemá licencovaného trenéra.

V ročníku bez zimního favorita (tradiční vrchol dvouletých se loni kvůli druhé vlně Covidu-19 nestihl odběhnout) poutají tradičně pozornost importy a zajímaví debutanti. Z první zmíněné kategorie je to dvojice Abrams Creek a Aidensfield, které stáj Lokotrans získala v lednovém prodejním dostihu v Chantilly za 29 111 a 22 555 eur. Prvně zmíněný bývalý svěřenec Petera Schiergena vyhrál prodejku v Saint-Cloud a disponuje ratingem 37,5, jeho stájový kolega si od Christiana von der Reckeho přivezl německou známku 67,5 kg za triumf na písku v Dortmundu.

Majitel Karel Jalový vkládá velké naděje i do syna Sea The Starse z chovu rodiny von Opelových, debutanta Brilliant Stara. Pětici potenciálních derbystů má trenér Václav Luka mladší, v jehož lotu vedle francouzskými formami disponujících Global Mana a Besiberri nechybí polobratr klasického vítěze Ramssia Kamssio. Pod přípravou trojice z centrály Mlýnce včetně sledovaného debutanta Gotta je letos podepsaná Pavla Váňová.

Ze zahraničí projevily o derby zájem týmy šesti koní ze Slovenska, Německa a Polska. Německou přihlášku odevzdal Bohumil Nedorostek, v jehož stáji stojí ryzák Domstürmer v majetku Holgera Renze, účastník prestižního Zukunfstrennen (Gr.3) s německým GAG 78 kg.

Z majitelů předchozích derby-vítězů jsou kromě zmiňového Dr. Charváta ve hře ještě stáje Bormann (Cape Crown), Valentin Buchtojarov (Arkadag, Royal Word) a Statek Blata Český Ráj (Famous Catini, Giannina, Kmotr).
Zdroj: Jezdci.cz


18. prosince 2020: Rada Jockey Clubu ČR schválila a zveřejnila pořadatelem předloženou propozici 101. Českého Derby.