Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Adepti Velké jarní se představují

Adepti Velké jarní se představujíDostihová sezóna v Chuchle Areně Praha pokračuje v neděli 23. dubna od 14 hodin druhou kapitolou. Ta nabídne tentokrát devět dostihů a, stejně jako při premiéře, dva z nich náleží do nejvyšší výkonnostní kategorie. Oba měří 1400 metrů; ve 34. Memoriálu profesora Václava Michala se představí deset tříletých hřebců, z nichž osm vlastní přihlášku do květnové Velké jarní ceny, v 18. Memoriálu Jaroslava Maška porovná síly osm starších sprinterů a mílařů, včetně vítězů posledních dvou ročníků této zkoušky.

Z těch uchazečů o Memoriál profesora Václava Michala, které již domácí publikum zná, by měl mít nejvyšší ambice ryzák Hidden Colony, pražský zářijový vítěz a stříbrný z Gerschova memoriálu, kterého premiérově povede žokej Jiří Palík. Ten i trenér Konstantin Kobzarev zde obhajují loňský triumf (s Arkhangelskem), nicméně prvním favoritem je hnědák Holly Happy, jenž vloni ze čtyř startů mezi nezvítězivšími ve Francii vytěžil tři dotovaná umístění a jehož majitel i chovatel Jiří Trávníček (DS Pegas) a žokej Petr Foret už Memoriál prof. Michala opanovali celkem čtyřikrát.

Na start Memoriálu Jaroslava Maška se pak postaví osmička kandidátů. Jsou mezi nimi i premianti posledních dvou ročníků, shodou okolností oba sedmiletí; do sezóny vstupující bělouš Politicum a před dvěma týdny s nejvyšší zátěží bronzový z Gomba handicapu Worth Choice. Žhavým aspirantem na vítězství však bude také čtyřletý hnědák Josephino, vracející se do Prahy po bezmála roční absenci – od deváté příčky v loňské Velké jarní ceně pět měsíců nestartoval, ale za poslední půlrok zvládl šest zahraničních vystoupení: na podzim si připsal dva hodnotné triumfy ve francouzském Chantilly a v zimě se třikrát představil na horké půdě dubajského závodiště Meydan, kde v handicapových testech finišoval jednou čtvrtý a dvakrát sedmý.

Další položkou programu, slibující vzhledem k blížícím se klasickým zkouškám zajímavý výsledek, bude Cena Unicredit Bank. Z dvanácti startujících je polovina přihlášena do Velké jarní ceny a osm účastníků tohoto dostihu vlastní nominaci i do Českého Derby. 

V doprovodném programu, vedle tradičních tvořivých dílniček nebo králičího hopu, předvedou jízdní skupina a útvar psovodů Městské policie hl. m. Prahy ukázky výcviku koní a psů.

Diváky upozorňujeme na skutečnost, že v neděli nebudou ve Velké Chuchli zastavovat vlaky, dojde však k výraznému posílení autobusové dopravy (linky č. 244 a XS7) ze Smíchovského nádraží.

 

Více o akci ZDE