Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Nedělní vrcholy pro favority

Nedělní vrcholy pro favorityDostihová sezóna v Chuchle Areně Praha pokračovala v neděli 23. dubna druhou kapitolou. Nabídla devět dostihů, dva z nich patřily do nejvyšší kategorie a v obou zvítězili favorité.

34. Memoriál profesora Václava Michala (I. kat., 1400 m, 135 tis. Kč) pro tříleté hřebce a valachy rozdal karty před květnovou Velkou jarní cenou. O půl délky před stříbrným z loňského Gerschova memoriálu se prosadil hnědák Holly Happy, který se tuzemskému publiku představil poprvé. Stejně tak absolvoval českou premiéru třetí v cíli Fortune Gold. Holly Happy vloni cestoval ke čtyřem startům do Francie, odkud si třikrát přivezl dotované umístění. Žokej Petr Foret i majitel DS Pegas Jiří Trávníček (jenž je zároveň hřebcovým chovatelem) vyhráli tento dostih již popáté, trenér Dalibor Török podruhé.

V koncovce 18. Memoriálu Jaroslava Maška (I. kat., 1400 m, 135 tis. Kč) pro starší koně došlo na očekávaný duel vítězů dvou posledních ročníků této zkoušky. V souboji sedmiletých matadorů byl nakonec úspěšnější obhájce loňského triumfu, bělouš stáje The Sons of Sharpour Politicum, jehož žokej Jiří Palík se do listiny vítězů zapsal poprvé, zatímco trenér Konstantin Kobzarev podruhé. Předloňský premiant Worth Choice skončil druhý o tři čtvrtiny délky, dvě a půl délky za ním se třetí příčkou blýskla čtyřletá Heidi High.

Vzhledem k letošním klasickým zkouškám byla ostře sledovaná také Cena Unicredit Bank (II. kat., 1800 m, 100 tis. Kč), kterou dva týdny po výhře mezi debutanty proměnil v další plný zásah hnědák Jardin Michelet. Žokej Adam Florian, trenér Zdeněk Seménka a stáj Cardboard přidali v závěru dne ještě jedno vítězství, šampión sezóny 2019 Florian si tak zapsal dvanáctý kariérní double a k dosažení 100 vítězství mu nyní chybí poslední krůček.

Výsledky