Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Aleš Opatrný vyhrál s Gentlemenem Světový pohár CSI2*-W Prague Arena

Aleš Opatrný vyhrál s Gentlemenem Světový pohár CSI2*-W Prague Arena

Lepší závěr mezinárodních skokových závodů CSI2*-W Prague Arena si čeští fanoušci nemohli přát. Po rozeskakování devíti dvojic se z vítězství v Grand Prix zařazené do Světového poháru radoval z vítězství Aleš Opatrný s Gentlemenem vh Veldhof.

Celkem 40 kvalifikovaných jezdců se v neděli 2. května postavilo na start nejtěžší soutěže skokových závodů CSI2*-W Prague Arena. Velká cena, která byla součástí série Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace (FEI), se jela na parkuru s překážkami vysokými do 160 centimetrů a hned devět dvojic si poradilo se základním kolem bez trestných bodů.

Mezi nimi byl i jeden český zástupce – Aleš Opatrný. Na parkuru sedlal valacha Gentlemena vh Veldhof a před startem v rozeskakování se obával především dvou velmi rychlých polských reprezentantů. Nakonec to byl ale právě český reprezentant, který ujel zbytku startovního pole. V rozeskakování projel cílem v čase 35,58 sekundy a ujel zbytku soupeřů o více jak vteřinu.

Nemýlil se však v tom, že polští jezdci budou mezi nejlepšími. Jejich ekipa přijela do Prahy ve velmi dobré formě. Po mnoha vítězstvích v rámcových soutěžích si dva reprezentanti Polska dojeli pro druhé a třetí místo v hlavní soutěži. Druhý nejrychlejší v cíli byl s časem 37,11 vteřiny Jaroslaw Skrzyczynski, který sedlal hřebce Jericha. Na stupínek pro třetího umístěného vystoupal Krzysztof Ludwiczak. Ten se představil s hřebcem Niko a dokončil rozeskakování v čase 37,97.

V základním kole mělo mnoho jezdců potíže s dvojskokem, který byl na distanci s triplbarem. Problémy dělala i závěrečná pasáž složená ze tří skoků, přičemž prvním z nich byla obávaná překážka v designu české vlajky. Své naděje na bezchybný výkon zde mimo jiné ztratili i dva čeští reprezentanti Ondřej Zvára a Emma Augier de Moussac. Parkur byl také poměrně dlouhý a některým dvojicím tak mohly dojít v závěru síly.

„Já jsem tipoval šest až sedm čistých výkonů, ale čas byl dnes docela volný, takže jsme nemuseli tak pospíchat a ke konci startovního pole bylo i více lepších jezdců a koní. Někdy to takto vyjde, každopádně stavitel odvedl skvělou práci, jelikož bylo devět čistých ze čtyřiceti startujících a pak deset s jednou chybou. To je přání každého stavitele,“ konstatoval Aleš Opatrný. „Určitě nejnáročnější pasáž byla až v závěru kurzu, od české vlajky až do cíle,“ dodal Opatrný.

Kompletní servis k závodům CSI2*-W Prague Arena najdete ZDE.