Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Atraktivní hlavní zkouška před Českým Derby a bohatý dětský program

Atraktivní hlavní zkouška před Českým Derby a bohatý dětský programV sobotu 3. června se v Chuchle Areně Praha uskuteční pátý dostihový den letošní sezóny. Jeho náplní bude sedm dostihů, z nichž největší pozornost přitahuje 71. Velká červnová cena – tradičně nejdůležitější přípravný test před Českým Derby, a v rámci Dětského dne bude připraven bohatý doprovodný program pro nejmenší návštěvníky. Start prvního dostihu je ve 14 hodin, areál se otevře v pravé poledne.

Velice neobvyklého a velmi atraktivního favorita má letošní 71. Velká červnová cena (I. kat., 2200 m, 3l., 135 tis. Kč): do Chuchle Areny totiž míří vítěz maďarské Velké jarní ceny Arames, do jehož sedla stáj Jazy Team a trenér Pál Csontos angažovali v Polsku působícího českého žokeje Martina Srnce. Odchovanec hřebčína Am Schlossgarten, ležícího mezi Frankfurtem nad Mohanem a Mohučí, na dráze budapešťského Kincsem Parku v dubnu vítězně debutoval mezi nezvítězivšími a o měsíc později tam (pod dalším Čechem Tomášem Lukáškem) suverénně opanoval Velkou jarní cenu. Pražské vystoupení tak bude jeho teprve třetím startem v životě a přestože se cíleně připravuje na Maďarské Derby, jeho majitelka v případě sobotního úspěchu nevylučuje ani možnost dohlášení do Českého Derby. Kariérní čistý štít bude Arames hájit proti desítce tuzemských soupeřů, z nichž si dosud největší respekt získali stříbrný ze slovenské Velké jarní ceny Charpentier a bronzový ze zdejšího Memoriálu JUDr. Frankenbergera Stormy Awakening, pěknými triumfy v dostizích třetí kategorie se na jaře blýskli Duplikat a Magic Merlin.

Druhý vrchol odpoledne nabídne srovnání tříletých a starších klisen v 19. Ceně Nory Jeane (I. kat., 1600 m, 135 tis. Kč). Hvězdou startovního pole je pětiletá Classa, vítězka předloňských Slovenského Oaks a Memoriálu Harryho Petrlíka, která ale měla dlouhou přestávku od loňského září, kdy finišovala pátá ve Velké ceně Prahy CK Martin Tour. Konkurenci jí tvoří mj. premiantka loňského Memoriálu Harryho Petrlíka, šestá z nedávné Velké květnové ceny Rabbit Coulsty a trio zástupkyň letošního klasického ročníku, umístěných v Jarní ceně klisen, vedené vítězkou dubnového Deylova memoriálu Ballerinou.

Během dne se v sedlech téměř osmi desítek koní představí osmatřicet jezdců a jezdkyň, včetně desetinásobného slovenského šampióna Jaroslava Línka či výborné Švýcarky Sibylle Vogt, aktuálně deváté v německém žokejském šampionátu.

Už zavedeným doprovodným děním prvního červnového termínu je program Dětského dne, jenž sestává mj. ze soutěžní stezky s cenami, tomboly, ukázek činnosti městské policie či pohádkového představení loutkového divadla.

Více o akci ZDE