Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > V Grand Prix CSI Prague Arena zvítězili Václav Humplík, Kristina Vitek a Adam Písařík

V Grand Prix CSI Prague Arena zvítězili Václav Humplík, Kristina Vitek a Adam PísaříkPrvní z trojice nedělních Grand Prix, které byly vrcholem parkurového mítinku CSI Prague Arena, byla určena pro děti. Třem dvojicím se podařilo základní parkur s překážkami vysokými 130 centimetrů překonat s nulou na bodovém kontě a postoupily tak do rozeskakování. Jako první se na jeho start postavila Adriana Hakrová s valachem Ben Hurem, ale napodruhé čisté konto neudržela a obdržela čtyři trestné body za jednu chybu. 
 
Václav Humplík na valachovi Kinshasa de Goedereede zopakoval precizní jízdu v čase 38,63 sekundy a jediným, kdo ho mohl překonat, byl Albert Písařík v kombinaci s valachem Concerto Mio. Také on nezaznamenal na zkráceném kurzu žádnou penalizaci. Jeho čas měl ovšem hodnotu 40,48 a zařadil se tím na druhé místo.
 
„Těžký byl závěr základního parkuru, hlavně předposlední linie, kde jsem musel brát hodně zpátky. V rozeskakování jsem chtěl hlavně vyplnit všechny obraty, které mi trenér poradil, a neshodit žádnou z překážek. Nejvíce mi pomohlo ubrat jeden cvalový skok z jedničky na dvojku a hned točit na oxer s číslem tři,“ zhodnotil krátce po soutěži Václav Humplík.
 
Také v juniorské Grand Prix CSI Prague Arena s překážkami vysokými 140 centimetrů diváci mohli sledovat rozeskakování o tři nejvyšší příčky. Kristina Vítek s valachem Fischerdante nasadila laťku velmi vysoko, když dovezla do cíle opět nulu, a to ve velmi rychlém v čase 39,99 sekundy. 
 
Adéla Opatrná ze začátku na valachovi Colinovi Z předváděla také velmi svižnou jízdu, ale pak přišla chyba a o něco později ještě jedna. V konečných součtech skončila až třetí za poslední startující Larou Najmanovou. Ta v sedle klisny Cocoliny Z dojela i při druhém startu bez jediného trestného bodu, ovšem čas měla podobný jako Opatrná – konkrétně 44,19 vteřiny. Vítězkou se tak stala Kristina Vítek.
 
„Nebylo to lehké, hlavně trojskok byl pro mě těžký, protože Fischerdante hodně utíká, ale zvládli jsme to v pohodě. Snažila jsem se zkracovat všude, kde to šlo. Klíčový byl určitě nájezd na dvojskok, kde se mi kůň trochu zasekl a skoro jsem ho nezvládla zatočit,“ prozradila spokojená vítězka.
 
Celý závodní mítink CSI Prague Arena uzavřela Grand Prix pro mladé jezdce na výšce 145 centimetrů. Ze základní části tentokrát do rozeskakování postoupily pouze dvě dvojice. Velkou smůlu měla poslední startující Isabella Held, která na valachovi Coldplay chybovala až na posledním skoku a čas 80,83 ji zařadil za Petru Pařenicovou s valachem Evergreenem P. Ta dokončila také se čtyřmi trestnými body, ale čas měla o více jak čtyři vteřiny kratší a umístila se tak třetí.
 
První rozeskakující se byla Anna Helebrantová, jež valachem Cikaddem protnula cílovou čáru se čtyřmi trestnými body za jednu chybu. Finišman Adam Písařík v sedle hřebce Danila věděl, že pokud dokončí čistě, stane se vítězem. To se mu nakonec povedlo a mohl se tak radovat již podruhé během tohoto mítinku z prvenství. 
 
„Můj kůň je extrémně rychlý, tak jsem věděl, že to rozeskakování stihne v dobrém čase. Když už jsem viděl, že chytnu dobrý čas, tak jsem ho nechal dojet zbytek tak na půl plynu, aby hlavně na posledních skocích neudělal chybu. Ale Anna Helebrantová měla opravdu dobrý čas, takže kdybychom byli oba bezchybní, tak by to byla těžká bitva,“ konstatoval Adam Písařík. 
 
Přesně za dva měsíce se v Chuchle Areně Praha budou konat další mezinárodní závody. Součástí čtvrtého ročníku CSIO4* CET Prague Cupu bude letos týmová olympijská kvalifikace, z níž dva nejlepší celky z divize C získají přímý postup na letní olympiádu v Paříži. 
 
Zdroj: Jezdci.cz