Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Zítra v Chuchli začínají mezinárodní parkury dětí, juniorů a mladých jezdců

Zítra v Chuchli začínají mezinárodní parkury dětí, juniorů a mladých jezdcůOd čtvrtka 25. do neděle 28. května hostí Chuchle Arena Praha mezinárodní parkurové závody CSI Prague Arena. Určeny jsou především pro mladší věkové kategorie jezdců, ale vypsaná je i otevřená túra CSI1* a série národních soutěží. Z mezinárodních parkurových závodů dětí, juniorů a mladých jezdců se budou vybírat členové reprezentačních týmů pro mistrovství Evropy.

Program skokového klání je rozdělen na dvě části. „Každý den nejprve proběhnou od 8:00 hodin dvě národní soutěže a zhruba od 12:00 hodin navážou ty mezinárodní. Dorazit by měli jezdci z Německa, Rumunska, Rakouska a Lotyšska. Velké zastoupení budou mít domácí jezdci, a to i z toho důvodu, že po dohodě s reprezentačními trenéry Tjarkem Nagelem a Zuzanou Janatovou budou naše závody sloužit jako kvalifikační v rámci sestavování národních týmů pro mistrovství Evropy. Vybraní jezdci ještě absolvují jedny přípravné závody, ale v Chuchli bude první finální předvýběr,“ vysvětlila ředitelka závodů CSI Prague Arena Markéta Šveňková.

Z dětí lze jmenovat například Terezu Abíkovou, Adrianu Hakrovou, Václava Humplíka, Vanessu Ingrid Pecinu či Alberta Písaříka. Mezi známá juniorská jména se řadí Kateřina Bubáková, Anna Marie Dudová, Klára Hlaváčková, Laura Najmanová, Adéla Oparná, Viktor Skutecký, Rozálie Sovová, Emma Sophia Španko, Anna Marie Vítek a Kristina Vítek. Za mladé jezdce nelze opomenout Isabellu Held, Annu Helebrantovou, Marianu Michlíčkovou, Petru Pařenicovou, Adama a Olivera Písaříkovi, Terezu Svobodovou nebo Sáru Vingrálkovou. Na seznamu jezdců do 25 let jsou pak kromě již zmíněných Sára Finsterle, Anna Held, Kateřina Kučerová a Natálie Ulčová.

Chybět však nebudou ani přední seniorští jezdci. „Tím, že mnozí trénují talentované juniory a mladé jezdce, tak využili možnosti a přivezou s sebou i své koně, s nimiž budou startovat buď v rámci otevřené kategorie CSI1*, nebo v národních soutěžích. Diváci se tak mohou těšit na Aleše Opatrného, Kamila Papouška, Filipa Doležala, Ondřeje Nágra, Zuzanu Janatovou, Marianu Michlíčkovou, Jiřího Tměje a mnoho dalších. Zkrátka i v národních soutěžích bude k vidění zajímavý sport na top úrovni,“ láká Šveňková návštěvníky do ochozů kolbiště.

Stavitelem kurzů je zkušený Belgičan Marc Debaere, jenž do České republiky jezdí pravidelně. „Naše jezdce již zná velmi dobře a dostal tak za úkol, aby kurzy odpovídaly tomu, co reprezentanty čeká na mistrovství Evropy. Reprezentanti mají letos již něco za sebou a nemusí se tudíž obávat jim parkury postavit trochu výš a složitěji,“ podotýká Šveňková.

Návštěvníci areálu se mohou těšit nejen na špičkový sport, ale také na doprovodný program. „Chystáme různé aktivity pro děti, hravé překážky, kolotoč a chybět nebudou ani poníci, na kterých si děti mohou vyzkoušet, jaký je pohled z koňského hřbetu. Na své si tak přijdou i rodiny s dětmi, které zde mohou strávit příjemný víkend,“ doplnila ředitelka závodů s tím, že vstupné je ve čtvrtek zdarma, v pátek, v sobotu a v neděli pak stojí 150 korun. Vstupenky je možné zakoupit přes síť Ticket Live nebo přímo na místě. Děti do 10 let mají vstup volný den po všechny čtyři dny. „Veškeré podrobnosti k programu i příjezdovým trasám v souvislosti s omezením v Raditínské ulici, která je aktuálně průjezdná pouze jednosměrně směrem do centra, najdou zájemci na webu csipraguearena.com,“ dodala Markéta Šveňková.