Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Classa vybojovala i čtvrtý triumf

Classa vybojovala i čtvrtý triumfVrcholem třetí zářijové dostihové neděle v Chuchle Areně Praha byl 20. Memoriál Harryho Petrlíka (I. kat., 1600 m, 3l. a st. klisny, 135 tis. Kč), do nejž nastupovala jako horká favoritka v letošních třech startech neporažená pětiletá ryzka Classa. Všech předchozích triumfů v tomto roce dosáhla těsnými rozdíly a nejinak tomu bylo i tentokrát, premiantka předloňského ročníku Petrlíkova memoriálu Classa uhájila letošní čisté konto po boji o hlavu před obhájkyní loňského prvenství Rabbit Coulsty.

Pětiletá bělka Rabbit Coulsty pod zkušeným žokejem Jiřím Chaloupkou nadiktovala tempo a i když ji její letošní výsledky mezi favoritky neřadily, málem dotáhla svou snahu do vítězného konce. V posledních metrech však stupňovanou koncovkou zaúřadovala hvězda stáje Martina Bláhy Classa a se svou stálou jezdkyní Lucií Fialovou o hlavu triumfovala. Velmi dobrý finiš předvedla i tříletá Eagle Babe, která nakonec ze třetí příčky ztrácela jen jednu délku.

Pro Classu to bylo ve dvanáctém životní startu již deváté vítězství, letos čtvrté ze čtyř startů. V Memoriálu Harryho Petrlíka s roční odmlkou prosadila podruhé a stala se v historii této zkoušky třetí dvojnásobnou vítězkou. Její trenér Václav Luka slavil velké jubileum, neboť zaznamenal své jubilejní sté vítězství v dostihu nejvyšší kategorie.

Na programu dne byl také 2. ročník Poháru Laty Brandisové (Cena BoKaBau, handicap III. k., 1600 m), zvláštního dostihu, určeného pouze ženám-jezdkyním. Jeho letošní vítězkou se v sedle sedmiletého valacha Sea the Night stala jezdkyně Petra Zedková, mladá a velmi talentovaná jezdkyně, která ač jezdí teprve třetí sezónu, nasbírala již 25 vítězství. 

Syn Václava Luky Matyáš byl nejúspěšnějším aktérem rámcového programu, úřadující šampión českých amatérských jezdců vyhrál celkem třikrát a dosáhl na první hattrick své kariéry. V posledních dvou dostizích dne si trenérský double připsal, a to po dlouhých dvaceti letech, Josef Bartoš starší.

Výsledky