Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Skvělá Classa bude hájit letošní čisté konto

Skvělá Classa bude hájit letošní čisté kontoTřetí neděli po sobě pokračuje metropolitní dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha, tentokrát Dnem Laty Brandisové s osmi rovinovými dostihy. Vrcholem programu bude 20. ročník Memoriálu Harryho Petrlíka (I. kat., 1600 m, 135 tis. Kč) pro tříleté a starší klisny, v němž proti šestici soupeřek nastoupí v roli horké favoritky letos neporažená pětiletá ryzka Classa. V tribuně bude pro veřejnost vystavena část expozice Muzea Laty Brandis a poběží se také Cena BoKaBau – Pohár Laty Brandisové, dostih, v němž startují pouze ženy.

Ryzka Classa, chystaná trojnásobným trenérem-šampiónem Václavem Lukou, reprezentující barvy stáje majitele Martina Bláhy, zahájila kariéru předloni jako tříletá a ve své první sezóně všechny čtyři starty (včetně Slovenského Oaks či právě Memoriálu Harryho Petrlíka) vyhrála. Vloni ze stejného počtu dostihů zvítězila jednou (bratislavská Cena Pat's Music), v letošních třech vystoupeních opět ani jednou neprohrála (Cena Nory Jeane v Praze plus Letní cena klisen a Memoriál Josefa Dolejšího v Karlových Varech). V neděli bude mít, při usilování o devátý kariérní triumf, v sedle opět svou stálou jezdkyni Lucii Fialovou, s jejíž asistencí zvítězila už šestkrát. 

V půltuctu soupeřek bude mít i tréninkovou kolegyni, která, byť v prognózách mezi favoritky nepatří, rovněž poutá pozornost: tříletá zástupkyně stáje Leram Miura v sedle s úřadující žokejskou šampiónkou Jiřinou Andrésovou totiž absolvuje svůj celoživotní debut, což na scéně nejvyšší kategorie rozhodně není obvyklý jev, nicméně to značí vysoké ambice jejího realizačního týmu (např. Zariyannka před třemi lety debutovala v Jarní ceně klisen čtvrtou příčkou, vloni dvouletý Devil In Pink při svém prvním dostihovém představení suverénně opanoval Cenu Masise).

Teoreticky by však hlavními soupeřkami Classy měly být další tříleté aktérky Eagle Babe, která jí jen těsně podlehla v červnové Ceně Nory Jeane, a vítězka dubnového Deylova memoriálu, třetí z Jarní ceny klisen Ballerina. Na start míří také obhájkyně loňského prvenství, pětiletá Rabbit Coulsty, jíž se však v posledních dvou vystoupeních nedařilo.

Atraktivním dostihem bude nepochybně i Cena BoKaBau – 2. ročník Poháru Laty Brandisové, mílový handicap třetí kategorie, kdy v sedlech dvanácti koní budou pouze jezdkyně a vítězka na jeden rok symbolicky získá více než metr vysoký putovní pohár.

První z osmi položek nedělního programu startuje ve 14 hodin, areál Chuchle Areny bude otevřen od 12 hodin.

Více o akci ZDE