Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Sternkranz potřetí vítězem Zlatého poháru EŽ Praha

Sternkranz potřetí vítězem Zlatého poháru EŽ PrahaDruhá zářijová neděle je již tradičně jediným termínem v roce, kdy se v Chuchle Areně Praha vedle rovinových dostihů konají i dostihy přes proutěné překážky. Vrchol programu, Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha (prout. př. I. kat., 4200 m, 250 tis. Kč, 4l. a st.), jakožto nejdelší a jeden z nejvýše dotovaných českých dostihů s lehkými skoky, letos napsal již svou sedmnáctou kapitolu a poprvé v jeho historii dosáhl stejný kůň třetího triumfu. Favorit Sternkranz předvedl v koncovce raketové zrychlení a dosáhl na čistý hattrick.

Čtyřčlennému startovnímu poli udával tempo premiant zpřed tří let Capivari, Sternkranz se z druhého sledu pokusil přiblížit kilometr před cílem, ale neudržel kontakt s lídrem a také dobře cválajícím Wilantosem, takže do finiše za posledním skokem nastupoval ze třetí pozice. Pak však razantně zrychlil a během pár desítek metrů nebylo o vítězi pochyb. Devítiletý valach Sternkranz dominoval lehce o pět délek a dvanáctým kariérním triumfem navázal na výhry z let 2021 a 2022. Žokej Josef Bartoš zde také dosáhl třetího vítězství (předtím 2020 s Capivarim a vloni se Sternkranzem), majitel Josef Aichner už má ve sbírce čtyři poháry z posledních čtyř ročníků a trenér Josef Váňa mladší vyrovnal svou jezdeckou bilanci čtyř vítězství a do listiny vítězů se celkově zapsal již poosmé. Wilantos pak bezpečně uhájil druhý honorář před Capivarim, čtveřici v cíli doplnil Nordstrand.

V rámcovém rovinovém programu se dvakrát prosadil žokej Jiří Chaloupka, jeden z nejzkušenějších českých jezdců docílil letos prvního, ale v kariéře již sedmapadesátého doublu.

Výsledky