Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > V neděli se poběží nejdelší český dostih přes proutěné překážky

V neděli se poběží nejdelší český dostih přes proutěné překážkyNabité dostihové září v Chuchle Areně Praha pokračuje tuto neděli jedním z tradičních bodů metropolitní sezóny, Dostihovým dnem EŽ Praha. Jedná se o jediný den v roce, kdy se na centrálním českém závodišti konají také překážkové dostihy, a vrcholem programu bude 17. ročník Zlatého poháru EŽ Praha (I. kat., 4200 m, 250 tis. Kč), nejdelšího a jednoho z nejvýše dotovaných dostihů přes proutěné překážky v České republice. 

Na start 17. Zlatého poháru EŽ Praha se postaví pětice koní a nejvyšší ambice má opět po roce silný tandem stáje Scuderia Aichner SRL v tréninku Josefa Váni mladšího. Devítiletý valach Sternkranz (ž. Bartoš) bude útočit na čistý hattrick a může se stát prvním trojnásobně vítězným koněm v historii dostihu, jistit jej bude už jedenáctiletý Capivari (ž. Matuský), jenž zde triumfoval před třemi lety. Na svou příležitost však čekají i další tři zajímaví kandidáti: šestiletý valach Wilantos (ž. Stromský), který vloni opanoval Karlovarskou dvojnásobnou míli, letos se přesunul na skoky a v srpnu suverénně vyhrál menší dostih v Pardubicích, pětiletý valach Nordstrand (ž. Odložil), dubnový vítěz z Trevisa, jenž má na kontě i šesté místo z předloňského Německého Derby, a jediná klisna v poli, šestiletá místní novicka Hoola Hoop (ž. Velek), která si v dosavadní kariéře ve Francii dokázala připsat celkem osm vítězství.

 

Program osmi dostihů (šesti rovinových a dvou překážkových) začíná ve 14 hodin, areál Chuchle Areny bude otevřen již od 12 hodin.

Více o akci ZDE