Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Odešel Filip Minařík

Odešel Filip MinaříkPočátkem tohoto týdne zasáhla celý dostihový svět zpráva, které se mnozí zdráhali uvěřit: ve věku 48 let zemřel nejúspěšnější žokej české historie Filip Minařík. Rodák z pražského Radotína, který svou kariéru začínal právě ve Velké Chuchli a obrovskou pílí a houževnatostí se vypracoval na hvězdu mezinárodního formátu, dostihy naplno žil a i po vážném zranění před třemi lety ve svém milovaném oboru dál působil. 

Kariéra Filipa Minaříka nemá v české dostihové historii srovnání. Mezi jeho prvním úspěchem v dubnu 1991 na klisně Lučině ve Velké Chuchli a tím posledním na Igneovi v Hannoveru z konce června 2020 uplynulo devětadvacet let. Zvítězil v 1770 dostizích, dosáhl 110 blacktype triumfů, z toho 54 na grupové úrovni, čtrnáct v nejvyšší kategorii Group 1. Jako první Čech překonal hranici 1000 vítězství v kariéře a zúčastnil se britského Shergar Cupu. Čtyřikrát se stal šampiónem žokejů v Německu. Tři zimy strávil v Japonsku, kde byl nesmírně populární, a opakovaně startoval v tamním vrcholu Japan Cupu. Výhry slavil na třiašedesáti závodištích v jedenácti různých zemích.

Působil také jako televizní expert a dostihový ambasador, přičemž vždy a všude propagoval české dostihy a ze všech sil pomáhal jejich zviditelnění.

Zároveň nikdy nikomu z kolegů a známých neodmítl pomoc či radu.

Získal si řadu přátel a nespočet obdivovatelů a příznivců. 

Zůstával hrdý na místo, odkud pocházel, a český dostihový sport v něm nenahraditelně ztrácí jednu ze svých nejvýraznějších osobností.

Čest jeho památce a klid jeho duši.

 

Připomeňte si poslední vítězství Filipa Minaříka ve Velké Chuchli: ZDE