Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Do Derby podáno 41 přihlášek

Do Derby podáno 41 přihlášekVe čtvrtek 24. ledna bylo uzavřeno první kolo přihlášek na letošní klasické dostihy. Do 99. Českého derby má namířeno 41 adeptů, prestižní vrchol sezóny pro tříleté hřebce a klisny, s celkovou dotací dva milióny Kč nejbohatší středoevropský klasický dostih, se ve Velké Chuchli uskuteční v sobotu 22. června.

Nominace podalo celkem 23 trenérů. Po třech zástupcích má v seznamu hned šestice koučů (rekordman v počtu derby-triumfů /7/ František Holčák, čtyřnásobný vítěz Českého derby Arslangirej Šavujev, dřívější vícenásobní trenérští šampióni Allan Petrlík a Václav Luka, aktuální šampiónka Helena Vocásková a také dosud nepříliš známá trenérka Jana Nováková), ze zahraničí dorazily dvě přihlášky, od rakouských trenérů Tamary Richter a Emmericha Schweigerta.

Mezi adepty nechybí kompletní pětice nejlepších z loňské Ceny zimního favorita King Archie, Manoamano, Filip, Angkor Wat, Big Ben a vítěz Pražského zimního favorita Chiouboucar. Přihlášeno bylo 35 hřebců a šest klisen, jedenáct uchazečů zastupuje domácí chov, třicet je narozených v zahraničí.

Oproti loňskému ročníku Českého derby bylo letos k prvnímu termínu podáno o pět přihlášek více a nárůst počtu zájemců byl zaznamenán také u dalších dvou dostihů Klasické trojkoruny: do Velké jarní ceny (11. května) míří 29 aspirantů (vloni při lednové uzávěrce o šest méně) a do St Leger (8. září) je přihlášeno 47 koní, což je dokonce o dvanáct více než vloni.