Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Dopravní změny u Chuchle Areny Praha

Dopravní změny u Chuchle Areny PrahaV souvislosti se stavebními pracemi na železničním koridoru a opravou Barrandovského mostu dochází k následujícím změnám v dopravě:

  • Ve dnech 24. května až 29. června je vlaková stanice Praha-Velká Chuchle mimo provoz. Dochází k zavedení náhradní autobusové dopravy XS7 ze Smíchovského nádraží (nástup v ul. Nádražní, vedle tramvajové smyčky), která jezdí ve 30 min. intervalech ulicí Strakonickou, tzn. je nutno vystoupit v zastávce Dostihová a k závodišti dojít cca 800 metrů pěšky. Rovněž v opačném směru (do centra Prahy) je spoj XS7 veden po Strakonické, tzn. přes zastávku Dostihová). Jízdní řád a další informace ZDE.
  • Dne 26. června bude doprava posílena zavedením dalších spojů na autobusové lince č. 244 v úseku Smíchovské nádraží – Závodiště Chuchle a zpět, a to v nejexponovanějších časech vzhledem k programu dostihového dne (intervaly 10 minut v časech od 11.30 do 14.30 hodin a od 17.00 do 19.30 hodin). V této souvislosti bude striktně kontrolováno dodržování zákazu vjezdu na autobusovou točnu u hlavního vchodu do areálu.
  • Do konce srpna je v provozu přívoz (kapacita plavidla je 100 osob), který ve 20minutových intervalech propojuje Modřany a Velkou Chuchli. Na modřanské straně se přístaviště nachází v blízkosti zastávky Belárie, na chuchelské straně je umístěno u zastávky Dostihová. Přívoz spadá pod Pražskou integrovanou dopravu a zajímavě doplňuje možnost cestování do Chuchle Areny Praha z protějšího břehu Vltavy, bez nutnosti jízdy přes Smíchov či Zbraslav.
Sledujte průběžně tuto zprávu, oznámení o dalších uzavírkách a návazných omezeních ve veřejné dopravě průběžně aktualizujeme.
(Poslední aktualizace 23. 6. 2022)