Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Dopravní uzavírky u Chuchle Areny Praha

Dopravní uzavírky u Chuchle Areny PrahaV souvislosti s výstavbou železničního koridoru a přesunem železniční stanice Praha-Velká Chuchle dojde v nadcházejícím období k několika významným dopravním omezením v blízkosti Chuchle Areny Praha.

  • Od 10. července 2021 do 28. února 2022 dojde k částečné uzavírce v ulici Radotínská ve Velké Chuchli v úseku cca 270 metrů od železničního přejezdu směrem na Radotín. Doprava zůstane zachována jednosměrně ve směru z Radotína do Chuchle. Objízdná trasa pro směr do Radotína bude vedena ulicemi Dostihová, Strakonická a Výpadová. Příjezd k hlavnímu parkovišti i tribuně Chuchle Areny Praha tedy bude možný pouze ve směru od Radotína. 
  • Provoz autobusové linky č. 244 ve směru Smíchovské nádraží – Nádraží Radotín bude veden do zastávky „Starolázeňská“ beze změny, u železničního přejezdu ve Velké Chuchli odbočí přes Dostihovou na Strakonickou, poté na Výpadovou a přes Přeštínskou a Vrážskou se vrátí na svou obvyklou trasu. Ruší se zastávky Závodiště Chuchle a Zahradnictví ve směru na Nádraží Radotín a přemísťuje se zastávka Radotínská do ulice Dostihová. Pro návštěvníky akcí v Chuchle Areně Praha, kteří pojedou linkou č. 244, bude nutno vystoupit právě v zastávce Radotínská a dále pokračovat pěšky cca 500 metrů ke vchodu do areálu Chuchle Areny Praha. Ve směru na Smíchovské nádraží zůstává trasa linky č. 244 nezměněna. 
  • Další možnosti autobusového spojení ze Smíchovského nádraží jsou: linky 129, 241 a 318 do zastávky Dostihová (a dále cca 800 metrů pěšky ulicemi Dostihová a Radotínská), nebo linka 172 do zastávky Kazínská (a pěšky zpět k železničnímu přejezdu ulicí Starochuchelská a dále ulicí Radotínská).
  • Od 15. října je vlaková stanice Praha-Velká Chuchle pouze v provizorním provozu s dočasným jízdním řádem. Vlakové spoje z Prahy (Hlavní nádraží resp. nádraží Praha-Smíchov) zde zastavují až od 13.35 hodin v 30minutových intervalech.
Sledujte průběžně tuto zprávu, oznámení o dalších uzavírkách a návazných omezeních ve veřejné dopravě budeme průběžně aktualizovat.