Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Národní šampionát shetlandských pony

Národní šampionát shetlandských ponyV sobotu 10. července hostí Chuchle Arena Praha XVII. Národní šampionát shetlandských pony. Svod klisen, licentace hřebců a hodnocení valachů SHP proběhne od 8.00 hodin, samotný Národní šampionát začne v 10.00 hodin. V jeho průběhu se přestaví více než šedesát shetlandských pony. Vstup je zdarma.
 
V 8:00 hodit začíná svod klisen, licentace hřebců a hodnocení valachů SHP. Hodnotit bude chovatelská komise ve složení Docent Miroslav Maršálek z Jihočeské zemědělské univerzity, Blahoslav Políček, tajemník Asociace svazů chovatelů koní ČR, a Bc. Petra Šarochová, předsedkyně Svazu chovatelů shetlandských pony. 
 
Od 10:00 hodin začne samotný Národní šampionát. Pozvání letos přijal pan Remond Molenkamp z Nizozemska. Tento uznávaný posuzovatel s akreditací Shetland pony studbook society se chovu a posuzování shetlandských pony věnuje již mnoho let a do Prahy se velmi těší. 
 
Diváky nepochybně zaujmou speciální chovatelské třídy: novic, senior, třída klisen s hříbaty, strakatý a barevný pony, Memoriál Ing. Dušana Jakovljeviče a Pohár Anne a Kena Scottových, dále pak klasické chovatelské třídy v kategoriích mini a standard, speciální výstavní třídy: mladý vystavovatel, lead rein, first ridden, open ridden a driving. 
 
Na druhém kruhu budou probíhat sportovní soutěže, traily na ruce, jízdy zručnosti, jízdy zručnosti na oprati a vozatajské parkury. Novinkou letošního ročníku jsou i soutěže pro jezdce a vodiče s hadicapem. Pomoc s realizací těchto soutěží nabídla paní Veronika Musilová ze společnosti Zajíček na koni a Jezdecké akademie Blue de Ciel.