Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Evropský pohár znovu v plné parádě

Evropský pohár znovu v plné paráděV sobotu 25. září se v Chuchle Areně Praha uskuteční již sedmý ročník Evropského poháru žokejů. Akce s vysokou zahraniční prestiží se vloni musela obejít bez několika tradičních doprovodných akcí, ale letos proběhne opět v plném lesku, jak jsou její návštěvníci i účastníci zvyklí, a přinese i několik velice atraktivních novinek. Celkem se uskuteční devět dostihů, šest z nich bude bodováno a o pohár bude bojovat elitní sestava deseti žokejů (plus tři držitelé divokých karet) z deseti zemí.

Favority francouzští žokejové

Největší žokejskou hvězdou letošního ročníku je čtyřiapadesátiletý Francouz Gérald Mossé. Žijící legenda evropského turfu se vrací do Prahy pět let od své první účasti v Evropském poháru žokejů a představí se v šesti dostizích. Druhým reprezentantem Francie je Eddy Hardouin, který před třemi lety obsadil druhé místo v Českém derby, ale na EJC bude mít premiéru.

„Mossé patří v letošním roce mezi neobsazovanější jezdce ve francouzských grupových dostizích a nadmíru se mu daří. Stáje sázejí na jeho nepřeberné zkušenosti a obrovský přehled, často mu dávají přednost před mladšími kolegy,“ podotkl na tiskové konferenci Václav Luka.

Mezi kandidáty na celkové vítězství však jistě patří předloni stříbrný Nizozemec Adrie de Vries, dobrými šancemi disponující Němec Martin Seidl a Ital Antonio Fresu, favoritem domácího publika pak bude mnohonásobný šampión ČR a Španělska Václav Janáček

Poprvé je v hlavní nominaci také žena

První "růží mezi trním" švýcarská zástupkyně Sibylle Vogt, díky jejíž účasti se zároveň na EJC premiérově objevuje vlajka s helvétským křížem. A rozhodně nepůjde o účast symbolickou, vítězka letošní německé Jarní ceny klisen totiž, jako jediná, pojede ve všech devíti dostizích programu!

Startovní pole doplňují žokejové, kteří si již v Praze získali své příznivce při minulých ročnících: Švéd Per-Anders GrabergRicardo Sousa z Portugalska a řecký hegemon Panagiotis Dimitsanis. Divoké karty obdrželi slovenský šampión Jaroslav Línek a dvojice členů tuzemské špičky Jan VernerPetr Foret.

Čtyřnohou superstar Nagano Gold 

Vedle účasti mezinárodních žokejských hvězd bude velkou události letošního EJC start dvojnásobného Koně roku Nagano Golda, sedmiletý hřebec stáje Syndikát V3J se představí v Česku po dlouhých čtyřech letech a je top-favoritem Hrubymoving EJC Long (VC českého turfu, 2400 m, 600 tis. Kč). Dalšími vrcholnými dostihy budou EJC Leram Million (1400 m, 1,2 mil. Kč) s třináctkou výborných koní, EJC Lokotrans Middle (1800 m, 600 tis. Kč), v němž nastoupí devět špičkových středotraťařů a EJC Cena BAK Stavební společnosti (Gerschův memoriál, 1400 m, 600 tis. Kč) s desítkou perspektivní dvouletých koní.

V doprovodném programu jsou zahrnuty mj. dostih poníků nebo autogramiáda žokejů. První dostih odstartuje již ve 12.30 hodin, areál Chuchle Areny se otevře v 11 hodin. Vzhledem k aktuální kombinaci několika dopravních uzavírek v okolí Velké Chuchle si dovolujeme doporučit divákům i účastníkům dostihového dne naplánovat si včasný příjezd do areálu.

Podrobné informace o EJC

Dopravní omezení v okolí

Startovní listiny a časový program