Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Mílařské Velké ceny slibují skvělou podívanou!

Mílařské Velké ceny slibují skvělou podívanou!Původně byl 28. červen termínem 100. Českého Derby, zpožděný začátek sezóny však jubilejní událost odsunul na září. I přesto se tuto neděli v Chuchle Areně Praha klasický dostih tříletých uskuteční, na programu je totiž 99. Velká jarní cena s deseti hřebci a třemi klisnami. Mílařský vrchol vybojují i zástupci starších ročníků, 71. Velká květnová cena má na startu desítku kandidátů. Celkem v osmi položkách programu startuje 106 koní a 26 jezdců, začíná se již ve 12.10 hodin!

Rate proti dvanácti soupeřům

První díl Klasické trojkoruny má jednoznačného favorita: šampión loňských dvouletých hřebců, hájící barvy DS Pegas, Rate na českém území ještě neprohrál, vloni snadno a v rekordním čase opanoval Gerschův memoriál a jistě triumfoval také před třemi týdny v Memoriálu profesora Michala. Čelit bude tuctu netuctových konkurentů, mezi nimiž jsou i první dvě z nedávné Jarní ceny klisen, konané v Mostě, Eternity a nejlepší dvouletá klisna loňské sezóny Fraga. Sezónní i tuzemský debut pak před sebou má tandem, importovaný z Irska a cestující z Velkých Karlovic: Zoheyr byl v posledním ze tří startů druhý za špičkovým soupeřem, který záhy docílil úrovně grupových dostihů, Troop Commander ze šesti vystoupení jednou zvítězil a dvakrát se umístil.

Elitní sestava starších

Skvělou podívanou nabídne i zvučnými jmény nabitá zkouška nejlepších starších mílařů. Favoritem Velké květnové ceny je premiant loňské Velké ceny Prahy Torque Power, hlavními soupeři by mu měli být první a třetí z Memoriálu Jaroslava Maška Chilli Chocolate a Rabbit Havana. Na startu budou tři majitelé klasických triumfů (držitel Rakouského Derby 2017 Black Canyon a Velké jarní ceny z let 2017 a 2018 Sir Sun a Sagar) a atraktivitu dostihu ještě zvyšují vítěz předloňského ročníku Velké květnové ceny, dvojnásobný Mílař roku na Slovensku Ideal Approach a dvojnásobný Sprinter roku v ČR i na Slovensku Mr Right.