Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Velký den stáje Pegas korunoval šampión Rate

Velký den stáje Pegas korunoval šampión RateDostihovou neděli 28. června v Chuchle Areně Praha zcela ovládla DS Pegas. Její reprezentanti vyhráli tři dostihy, včetně obou vrcholných položek programu. Populární šestiletý tmavý hnědák Black Canyon vyhrál před svým stájovým kolegou Sagarem 71. Velkou květnovou cenu a veleúspěšné odpoledne centrály ze Zhoře u Jihlavy korunoval top-favorit klasické 99. Velké jarní ceny pro tříleté hřebce a klisny Rate. Obě hvězdy Pegasu přitom na rychlé, ale vcelku pružné a velmi dobře připravené dráze vylepšili historické rekordní časy.

Rate (1,8:1 - favorit) v 99. Velké jarní ceně (1600 m, 600 tis. Kč) triumfoval jistě o délku a tři čtvrtiny v novém rekordu dostihu i chuchelského závodiště 1:35,53. Jeho žokej Milan Zatloukal a majitel stáje Jiří Trávníček dosáhli svého třetího vítězství ve Velké jarní ceně, trenér Čestmír Olehla se mezi nejlepší v této zkoušce zapsal poprvé. Milan Zatloukal získal do sbírky celkově pátý klasický triumf, Jiří Trávníček a Čestmír Olehla již třicátý. Stříbrnou příčku obsadila teprve podruhé v kariéře startující klisna Zariyannka (6:1), třetí skončila premiantka nedávné Jarní ceny klisen z Mostu Eternity (9:1).

V 71. Velké květnové ceně (1600 m, 150 tis. Kč) pro starší koně se někdejší vítěz Rakouského derby Black Canyon (8:1), také vedený žokejem Milanem Zatloukalem, prosadil lehce o čtyři délky v čase 1:35,75. To byl v tu chvíli nejen nový rekord dostihu, ale i pražské dráhy, jako nejlepší mílový čas historie Chuchle Areny Praha avšak vydržel jen několik desítek minut, než jej překonal Rate. Black Canyon zaznamenal osmé prvenství své bohaté kariéry, přičemž reprezentantem DS Pegas byl také druhý v cíli Sagar. V těsném doběhu na dalších pozicích ukořistil třetí honorář sprinterský šampión Mr Right. Triumfující tým se do listiny vítězů Velké květnové ceny zapsal poprvé, Black Canyon se stal šestým koněm historie, prvním po čtyřiačtyřiceti letech, který do životopisu zkompletoval hattrick z tradičních pražských Velkých cen (Velká dubnová, Velká květnová a Velká červnová cena).

Majitel Jiří Trávníček a trenér Čestmír Olehla v průběhu vyhráli celkem tři dostihy, žokej Milan Zatloukal, švýcarský šampión z roku 2016, dosáhl 43. double kariéry.

Výsledky