Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Kdo vyhraje první díl Klasické trojkoruny?

Kdo vyhraje první díl Klasické trojkoruny?První třetina dostihové sezóny vyvrcholí tuto neděli v Chuchle Areně Praha 101. Conseq Velkou jarní cenou o 600 tis. Kč, prvním dílem tzv. Klasické trojkoruny, kterého se zúčastní čtrnáct tříletých hřebců a jedna klisna. Celkem by se mělo představit 91 koní a pětatřicet jezdců, program osmi dostihů startuje ve 14 hodin.

Startovní pole 101. Conseq Velké jarní ceny nabízí vysokou kvalitu, hlavními kandidáty na klasický triumf jsou Westminster Night a Josephino, kteří dokázali zvítězit i ve Francii, a také premiant zdejšího přípravného Memoriálu profesora Michala (foto – Tomáš Holcbecher) Arkhangelsk. V záplavě zahraničních rodáků mají dobré šance mají i oba zástupci českého chovu, Zamico finišoval za Arkhangelskem těsně druhý a Red Coral vloni neprohrál a byl vyhlášen šampiónem dvouletých hřebců.

Vizitky kandidátů 101. Conseq Velké jarní ceny

Dalším ostře sledovaným dostihem bude 36. Memoriál JUDr. Otakara Frankenbergera, v němž změří síly adepti startu v Českém Derby, přičemž vítězové posledních dvou ročníků tohoto testu pak triumfovali právě i v červnovém vrcholu.
V sedlech koní lze očekávat skvělé výkony, proti kompletní tuzemské špičce nastoupí mnohonásobní šampióni Polska a Slovenska Szczepan Mazur a Jaroslav Línek, či úřadující belgický vicešampión Koen Clijmans.