Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Klasický triumf ve druhém startu kariéry!

Klasický triumf ve druhém startu kariéry!V sobotu 11. května vyvrcholila úvodní část letošní tuzemské dostihové sezóny prvním dílem Klasické trojkoruny, 98. Velkou jarní cenou Pražské Plynárenské (Liste, 1600 m, 600 tis. Kč), jíž se zúčastnilo jedenáct tříletých hřebců.

Roli favorita nesl v premiérovém sezónním startu loňský juniorský šampión King Archie, avšak po indispozici skončil poslední. Velmi blízko zopakování triumfu z přípravného Memoriálu profesora Michala byl Amazing Gangster, který tentokrát útočil ze zadních pozic, ale o krk obsadil druhé místo. Vítězem se totiž stal k teprve druhému životnímu startu nastoupivší bělouš Ignacius Reilly, a byť se po březnovém seznamovacím startu ve Francii jeho progres očekával, mezi hlavní adepty na nejvyšší příčku nepatřil. Trenér Václav Luka však opět dokázal vytáhnout vítězné eso z rukávu a v posledních sedmi letech se zapsal do listiny vítězů Velké jarní ceny již potřetí. Poprvé v tomto dostihu, a celkově podruhé na klasické scéně, pak vyhráli majitelé stáje Syndikát V3J a také úřadující šampión českých jezdců, stále ještě žák David Liška. Jen o nos za druhým Amazing Gangsterem finišoval třetí Torque Power.

Součástí programu byl i 33. Memoriál JUDr. Otakara Frankenbergera (I. k., 2200 m, 150 tis. Kč, 3letí), jeden z přípravných dostihů pro červnové České Derby, který se po dvou dekádách vrátil z Mostu na pražskou dráhu. Prvního triumfu kariéry v něm dosáhl ryzák Kristiano, v sedle svěřence úřadující trenérky-šampiónky Heleny Vocáskové, běhajícího v barvách stáje Stanislav Chudáček, se do sedla vítězně vrátil loňský jezdecký vice-šampión Beysim Ferhanov. Také tady byli mezi prvními třemi v cíli těsné rozdíly, o krk druhý skončil Pacific Hill, o krátkou hlavu třetí pak Ramssio.

Trenérka Helena Vocásková a majitel Stanislav Chudáček ovládli také rámcovou Cenu Pražské Plynárenské Distribuce (III. k., 2800 m), v níž pod jezdcem Michalem Hroudou velmi lehce o sedm délek dominovala pětiletá Famous Valley a dosáhla již osmého vítězství v nepřerušené řadě.

Výsledky